جمعه ، 26 مرداد 1397

بازدید هیئت مدیره انجمن از خبرگزاری های استان

هجدهمین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل بین المللی استان خراسان رضوی روز گذشته به تاریخ 21 مرداد ماه 97 با حضور تمام اعضا و بازرسین درمحل انجمن برگزار شد .به گزارش روابط عمومی انجمن،...

گزارش ترابرد از برخورد سفارت ایران با رانندگان و مدیران شرکت های حمل و نقل معضل کارت دعوت!

سال هاست که فعالان عرصه حمل و نقل از غربتی دو جانبه در کشورهای خارجی رنج می برند. تجربه حضور در کشوری بیگانه از یک سو و عدم حمایت سفارت خانه های ایران از سوی دیگر باعث شده تا رانندگان، تاجران و م...

رایزن اقتصادی اما سیاسی؟

انتقادات و انتظارات بخش خصوصی از وابسته های اقتصادی کشور در سفارت خانه هاروزانه از هر گوشه و کنار خبرهای تلخی از رکود بخش های مختلف اقتصادی، نوسان های عجیب و غریب نرخ ارز و بازگشت کابوس تحریم ها ...

...شود روزی گلستان غم نخور

مهرداد تقی زاده، معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازیدر حوزه حمل و نقل بین المللی مشکلات ترانزیت به دو بخش داخلی و خارجی تقسیم می شوند. یکی از کارهایی که در وزارت راه و شهرسازی در حال پیگیری و ان...

نجات حمل و نقل با اعزام رایزن حمل ونقلی

مدیران و فعالان صنعت ترانزیت به نقد و بررسی دیپلماسی حمل و نقل در منطقه می پردازند«کارت دعوت نفرستاده بودیم. نمی آمدید» عبارت معروفی که هر راننده ترانزیت و مدیر شرکت حمل و نقل اگر برا...

بازدید هیئت مدیره انجمن از خبرگزاری های استان گزارش ترابرد از برخورد سفارت ایران با رانندگان و مدیران شرکت های حمل و نقل معضل کارت دعوت! رایزن اقتصادی اما سیاسی؟ ...شود روزی گلستان غم نخور نجات حمل و نقل با اعزام رایزن حمل ونقلی

بی‌اعتمادی رانندگان ترانزیت به حمایت‌های دولتی

نویسنده : 1397/02/29

یک فعال حمل و نقلی:

گمرک حتی یک برگ نامه به ما نداد که در آن سابقه بارگیری و پلمپ محموله و کنترل‌های مرزی محموله را روشن کرده باشد. یکی از مواردی که دادگاه‌ها به‌تمامی این رانندگان ایراد گرفته و نبودن آن را دلیلی بر مجرم و مقصر بودن آن‌ها به‌عنوان مدرک ثبت کرده اند عدم استفاده از صفحه تاخوگراف در داخل ایران و موجود نبودن این صفحات در مدت‌زمانی که این رانندگان در داخل ایران حرکت می‌کرده‌اند و شروع استفاده از صفحه تاخوگراف از زمان ورود به ترکیه است.

بی‌اعتمادی رانندگان ترانزیت به حمایت‌های دولتی
تین‌نیوز |
یک راننده ترانزیت از عدم همکاری گمرک و سازمان‌های مربوطه برای اثبات بی‌گناهی رانندگان قربانی قاچاق کالا در کشورهای مقصد گلایه کرد و گفت: رانندگان ترانزیت به‌تدریج در حال خروج از این شغل هستند.

به گزارش خبرنگار تین‌نیوز کاظم نیمه‌فروش برادر یکی از رانندگان گرفتارشده در کشور بلغارستان است که از داخل بار برادر وی (وحید نیمه‌فروش) قوطی‌های سربسته با بسته‌بندی کارخانه تولیدکننده این محصول، مواد مخدر کشف‌شده است.

او در گفت‌وگو با خبرنگار تین نیوز در خصوص آخرین وضعیت برادر خود می‌گوید: او اکنون از زندان هاسکوو به زندان صوفیا پایتخت بلغارستان انتقال داده‌شده و شرایطش نسبت به گذشته بهتر شده است و فعلاً در همان شرایط بازداشت موقت نگهداری می‌شود، بااین‌حال نه وکلایش در بلغارستان کار خاصی انجام می‌دهند و نه در ایران شعبه بازپرسی که پرونده شکایتمان را بررسی می‌کند اقدام خاصی انجام می‌دهد و نه هیچ سازمان دولتی تابه‌حال اقدام خاصی انجام داده است.

او با انتقاد از این وضعیت ادامه می‌دهد در خصوص وظایف سازمان‌های مرتبط و کسانی که می‌توانند در بی‌گناهی این قشر کمک کنند، گفت: اولین راه این است که صاحب کالاها را در ایران دستگیر کنند تا مشخص شود چگونه این حجم از مواد جاسازی‌شده داخل بارشان است. یعنی مجرم واقعی را دستگیر کنند و به آن کشورها اعلام کنند که مجرم اصلی دستگیرشده و این راننده‌ها بی‌گناه هستند، در همین راستا مستندات و مدارک بی‌گناهی راننده‌ها را که دست سازمان‌های دولتی است نه دست خانواده‌های این رانندگان خود دولت به‌صورت رسمی برای دادگاه‌های ترکیه و بلغارستان ارسال کند.

این فعال حمل‌ونقلی ادامه می‌دهد: نه اینکه هیچ اقدامی نکند و فقط تماشاچی باشد و فقط به خانواده این رانندگان بگویند که خودتان وکیل بگیرید و برای اثبات بی‌گناهی عزیزانتان پیگیر باشید.با کدام پول وکیل بگیریم؟ کدامین مستندات و مدارک را به وکیل ارائه بدهیم که وکیل هم با استناد به آن مدارک از این رانندگان بی‌گناه و بی‌پناه دفاع کند؟

وی بابیان اینکه گمرک حتی یک برگ نامه به ما نداد که در آن سابقه بارگیری و پلمپ محموله و کنترل‌های مرزی محموله را روشن کرده باشد، ادامه داد: یکی از مواردی که دادگاه‌ها به‌تمامی این رانندگان ایراد گرفته و نبودن آن را دلیلی بر مجرم و مقصر بودن آن‌ها به‌عنوان مدرک ثبت کرده‌اند عدم استفاده از صفحه تاخوگراف در داخل ایران و موجود نبودن این صفحات در مدت‌زمانی که این رانندگان در داخل ایران حرکت می‌کرده‌اند و شروع استفاده از صفحه تاخوگراف از زمان ورود به ترکیه است.

نیمه‌فروش دراین‌باره توضیح می‌دهد: چرا این وزارت عریض و طویل راه زحمتی به خود نمی‌دهد تا طی نامه‌ای رسمی نه‌فقط به این دو کشور بلکه به‌تمامی کشورهای دنیا اعلام کند که در ایران صفحه تاخوگراف را برای کنترل عملکرد رانندگان قبول ندارند و طبق دستگاه جی‌پی‌اس ماشین مسیر و زمان حرکت این کامیون‌ها را به‌صورت رسمی به این کشورها اعلام نمی‌کند؟

وی ادامه داد: چرا تمامی این سازمان‌ها مانند وزارت راه، گمرک، اتاق بازرگانی، انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی و.. با مراجع بین‌المللی مربوط به این مشکل مکاتبه نمی‌کنند که اگر ابهامی هم در قوانین مربوطه در هنگام بروز چنین حالت‌هایی وجود دارد که وقتی از داخل بار پلمپ شده گمرکی به‌صورت جاسازی صاحب کالا در مسیر و در حین بازرسی‌های گمرکی مواد مخدر یا هر کالای ممنوعه دیگری کشف شد گناه و تقصیر راننده نگون‌بخت چیست و چرا این سازمان‌های بین‌المللی در این‌گونه مواقع سکوت کرده‌اند و به کشورهایی مانند ترکیه و بلغارستان اجازه چنین اجحافی را در حق رانندگان بی‌گناه می‌دهند؟

این راننده ترانزیت ادامه می‌دهد: چرا هیچ اقدامی نمی‌کنند و فقط تماشاچی شده‌اند؟ این سازمان‌های دولتی باید این مطلب را هم در نظر داشته باشند که تمامی رانندگان ترانزیت دیگر قضیه گرفتاری این تعداد همکار بی‌گناهشان را می‌دانند و دائماً نتیجه امر را از خانواده این افراد جویا هستند و به عینه می‌بینند که آخر و عاقبت این شغل چیست و در صورت بروز چنین مشکلاتی فقط راننده و خانواده‌اش است که تاوان می‌دهد و برای هیچ‌کس دیگری حتی صاحب کالا هیچ اتفاقی نمی‌افتد و به‌تدریج همین مسائل اندک افراد باقیمانده در این صنف را هم از این کار فراری خواهد داد و بالاخره روزی برای این سازمان‌ها و شرکت‌های و انجمن‌ها خواهد رسید که علی خواهد ماند و حوضش!

منبع : خبرگزاری تیننیوز 29 اردیبهشت 97