جمعه ، 26 مرداد 1397

بازدید هیئت مدیره انجمن از خبرگزاری های استان

هجدهمین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل بین المللی استان خراسان رضوی روز گذشته به تاریخ 21 مرداد ماه 97 با حضور تمام اعضا و بازرسین درمحل انجمن برگزار شد .به گزارش روابط عمومی انجمن،...

گزارش ترابرد از برخورد سفارت ایران با رانندگان و مدیران شرکت های حمل و نقل معضل کارت دعوت!

سال هاست که فعالان عرصه حمل و نقل از غربتی دو جانبه در کشورهای خارجی رنج می برند. تجربه حضور در کشوری بیگانه از یک سو و عدم حمایت سفارت خانه های ایران از سوی دیگر باعث شده تا رانندگان، تاجران و م...

رایزن اقتصادی اما سیاسی؟

انتقادات و انتظارات بخش خصوصی از وابسته های اقتصادی کشور در سفارت خانه هاروزانه از هر گوشه و کنار خبرهای تلخی از رکود بخش های مختلف اقتصادی، نوسان های عجیب و غریب نرخ ارز و بازگشت کابوس تحریم ها ...

...شود روزی گلستان غم نخور

مهرداد تقی زاده، معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازیدر حوزه حمل و نقل بین المللی مشکلات ترانزیت به دو بخش داخلی و خارجی تقسیم می شوند. یکی از کارهایی که در وزارت راه و شهرسازی در حال پیگیری و ان...

نجات حمل و نقل با اعزام رایزن حمل ونقلی

مدیران و فعالان صنعت ترانزیت به نقد و بررسی دیپلماسی حمل و نقل در منطقه می پردازند«کارت دعوت نفرستاده بودیم. نمی آمدید» عبارت معروفی که هر راننده ترانزیت و مدیر شرکت حمل و نقل اگر برا...

بازدید هیئت مدیره انجمن از خبرگزاری های استان گزارش ترابرد از برخورد سفارت ایران با رانندگان و مدیران شرکت های حمل و نقل معضل کارت دعوت! رایزن اقتصادی اما سیاسی؟ ...شود روزی گلستان غم نخور نجات حمل و نقل با اعزام رایزن حمل ونقلی

تشنج در یک پایانه پرتردد در پی اجرای طرح «بومی‌گرایی» حمل بار

نویسنده : 1397/03/21


با وجود این‌که یکی از مطالبات رانندگان اجرای عدالت در توزیع بار و حذف بومی‌گرایی در پایانه‌های بار بوده و سازمان راهداری و حمل‌ونقل نیز بومی‌گرایی را در پایانه‌ها ممنوع کرده است، اما یکی از پایانه‌های بار با بی‌توجهی به این دستور دولت، همچنان بر اجرای طرح بومی‌گرایی تاکید دارد و همین امر موجبات نارضایتی و اعتراضات مجدد رانندگان در این پایانه را فراهم ساخته است.

تشنج در یک پایانه پرتردد در پی اجرای طرح «بومی‌گرایی» حمل بار
تین‌نیوز |
با وجود این‌که یکی از مطالبات رانندگان اجرای عدالت در توزیع بار و حذف بومی‌گرایی در پایانه‌های بار بوده و سازمان راهداری و حمل‌ونقل نیز بومی‌گرایی را در پایانه‌ها ممنوع کرده است، اما یکی از پایانه‌های بار با بی‌توجهی به این دستور دولت، همچنان بر اجرای طرح بومی‌گرایی تاکید دارد و همین امر موجبات نارضایتی و اعتراضات مجدد رانندگان در این پایانه را فراهم ساخته است.

به گزارش تین‌نیوز، آن‌چنان که در شبکه‌های اجتماعی آمده، این پایانه بار پرتردد در روزهای 18 و 19 خرداد شاهد اعتراض و تجمعات رانندگان بوده است. رانندگانی که به توزیع ناعادلانه بار در این پایانه معترض بوده و با تجمع در مقابل انجمن صنفی کارگری اعتراض خود را به مسئولان صنفی خود بیان کرده‌اند.

بر اساس خبرهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی روز جمعه 18 خرداد و به دنبال عدم رعایت نوبت و حذف 60 دستگاه بار کامیون از مانیتورینگ اعلام بار در این پایانه، رانندگان مقابل انجمن صنفی کارگری تجمع کردند و خواهان رسیدگی به این موضوع توسط نهادهای نظارتی شدند.

آن‌چنان که فعالان بخش حمل‌ونقل کالا در شبکه‌های اجتماعی بیان کرده‌‌اند این پایانه بار نیز همچون دیگر پایانه‌های کشور مجری دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای است و بر اساس دستورالعمل این سازمان، نباید در توزیع بار، رانندگان و کامیونداران بومی را در اولویت قرار دهد و همه کامیون‌ها از جمله کامیون‌های ملکی و بومی باید برطبق نوبت پایانه، بارگیری کنند.

در این زمینه یک کامیوندار خود راننده در شبکه‌های اجتماعی نوشت: اگر قرار است توزیع بار با توجه به بومی‌گرایی انجام شود، چرا به صراحت به رانندگان و کامیونداران اعلام نمی‌شود تا مردم راهشان را بدانند و جلوی انجمن صنفی تجمع نکنند و اصلاً در کل از این بحث فرسایشی بیرون بیایند؟

به گزارش تین‌نیوز، علیرضا سمنانی در پیام خود افزود: بومی و بومی‌گرایی آفت صنعت حمل‌ونقل ایران و انتشار و گسترش قومی‌گرایی به ضرر امنیت ایران است.

به گفته وی در حالی‌که برخی کامیون‌ها بیشتر از ده سرویس در ماه از این پایانه، بار جابه‌جا می‌کنند برای برخی رانندگان این عدد ماهی یک سرویس بیشتر نیست.

سمنانی تاکید کرد: اعتراض رانندگان به اجرای عدالت بود، رانندگان خواستار پاسخگویی پایانه و انجمن رانندگان از سر صداقت بودند و هستند، رانندگان خواهان حضور و نظارت کانون کامیونداران در سیستم توزیع بار هستند.

احسان هاشمی یکی دیگر از فعالان بخش حمل‌ونقل جاده‌ای کالا نیز با درج پیامی در شبکه‌های اجتماعی نوشت: دواقعا اگر بعد از اعتراض کامیونداران، نیروهای تاثیرگذار کشور اعم از مدیران سازمانی، نیروهای امنیتی، نیروهای نظامی و امنیت ملی فکری به حال این پایانه نکنند، دیگر باید فقط شکایت نزد خدا برد.

او خاطرنشان کرد: طی چند روز گذشته در این پایانه امتیاز جدیدی برای رانندگان بومی‌ استان در نظر گرفته‌ شد و آن این بود که حمل بارهای کارخانه‌ای ارگ جدید بم توسط کامیون‌های بومی صورت گیرد که البته این اقدام با مقاومت رانندگان غیر بومی و کمی تشنج روبرو شد.

این فعال بخش حمل‌ونقل جاده‌ای کالا با بیان‌این‌که با این گونه تصمیمات مردم کشور رو در روی هم قرار می‌گیرند، اظهار کرد: طرح بومی‌گرایی متاسفانه حس احساس مالکیت به منطقه و استان را در کشور تشدید کرده است.

به گزارش تین‌نیوز، او گفت: اگر من تصمیم‌گیر بودم از همین الان به خاطر منافع ملی کشور، تمام طرح‌های بومی‌گرایی را در سراسر کشور به حال تعلیق درآورده و کلیه کسانی که مقاومت می‌کردند را به دست دستگاه قضایی می‌سپردم.

منبع : خبرگزاری تین نیوز 21 خرداد ماه 97