يک شنبه ، 29 مهر 1397

فرم تعهد نامه یکسان سازی شد

بیست و هشتمین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل نقل بین المللی استان خراسان رضوی شب گذشته به تاریخ 22 مهر ماه 97 با حضور حداکثر اعضا و بازرسین برگزار شد .به گزارش روابط عمومی از این پس قرم ...

از بین بد و بدتر، بد را انتخاب کردیم

بیست و هفتمین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل بین المللی استان خراسان رضوی شب گذشته به تاریخ 14 مهر ماه 97 با حضور تمام اعضا و بازرسین در محل انجمن برگزار شد .به گزارش روابط عمومیT ه...

با انجمن نیمروز توافقی نکردیم

بیست وپنجمین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل بین المللی استان خراسان رصوی شب گذشته به تاریخ ۸ مهرماه ۹۷ با حضور حداکثر اعضا و بازرسین در محل انجمن برگزارشد .به گزارش روابط عمومی ان...

درخواست اخذ روادید و رود پاس افغانستان انجمن بر عهده گرفت

بیست و چهارمین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل بین المللی استان خراسان رضوی روز گذشته به تاریخ 1 مهر ماه 97 با حضور تمام اعضا و بازرسین در محل انجمن برگزار شدبه گزارش روابط عمومی انج...

فرم تعهد نامه یکسان سازی شد از بین بد و بدتر، بد را انتخاب کردیم با انجمن نیمروز توافقی نکردیم درخواست اخذ روادید و رود پاس افغانستان انجمن بر عهده گرفت نهمین روز محرّم الحرام ، تاسوعای حسینی  روز یقین و وفاداری ، بر شیعیان جهان تسلیت باد

یک کامیون دار باسابقه: دلالان بارنامه بلای جان رانندگان شده‌اند

نویسنده : 1397/04/25


متأسفانه برخی شرکت‌ها با دلالان خریدار بارنامه‌های رانندگان همکاری می‌کنند. بدین‌صورت که دلالان بارنامه‌ها را با 17 تا 18 درصد تخفیف از راننده می‌خرند و مجدداً به شرکت‌های حمل‌ونقلی تحویل می‌دهند.

دلالان بارنامه بلای جان رانندگان شده‌اند
تین‌نیوز |
رئیس انجمن صنفی رانندگان دهگلان و نایب‌رئیس کانون رانندگان کردستان گفت: دلالان بارنامه با همکاری برخی شرکت‌های حمل‌ونقلی برای خود بازار درست کرده‌اند..

محمد جعفر امیری رئیس انجمن صنفی رانندگان دهگلان و نایب‌رئیس کانون رانندگان کردستان در گفت‌وگو با خبرنگار تین‌نیوز از وجود دلالان بارنامه انتقاد کرد و خواهان همکاری بیشتر شرکت‌های حمل‌ونقلی با رانندگان شد..

وی با بیان اینکه به‌عنوان راننده تریلی سال‌های طولانی است در سنندج فعالیت دارم، ادامه داد: متأسفانه برخی شرکت‌ها با دلالان خریدار بارنامه‌های رانندگان همکاری می‌کنند. بدین‌صورت که دلالان بارنامه‌ها را با 17 تا 18 درصد تخفیف از راننده می‌خرند و مجدداً به شرکت‌های حمل‌ونقلی تحویل می‌دهند.

این راننده باسابقه کامیون با بیان اینکه گاهی راننده مجبور است برای گذران زندگی‌اش بارنامه‌اش را بفروشد ادامه داد: دلالانی هستند که این بارنامه‌ها را می‌خرند و برای شرکت‌ها هم راحت است به‌جای اینکه با چند نفر در ارتباط باشند با یک نفر در ارتباط باشند.

رئیس انجمن صنفی رانندگان دهگلان و نایب‌رئیس کانون رانندگان کردستان تأکید کرد که نباید شرکت‌ها اجازه دهند رانندگان برای گذران زندگی مجبور به فروش دسترنج خود باشند؛ که سودجویان با ۱۷ درصد کمتر آن را نقد کنند.

وی با توضیح اینکه اکنون معیشت رانندگان به مشکل خورده است ادامه داد: به دلیل افزایش نوسانات نرخ ارز هزینه‌ها رانندگان افزایش‌یافته است و حتی افزایش 20 درصدی کرایه حمل نتوانست مشکلی را حل کند. اکنون بازهم رقم حمل واقعی نبوده و جوابگوی هزینه‌ها نیست.

امیری این را هم گفت که در سنندج به دلیل وجود کارخانه‌های پلمیر و مواد شیمیایی بار به‌اندازه کافی وجود دارد اما به دلیل اینکه مبنای این 20 درصد افزایش مشخص نیست عملاً افزایش قیمت معقولانه‌ای رخ نداده است.

وی توضیح داد: برای مثال باری که از سنندج به مقصد بندرعباس با 1 میلیون و 800 هزار تومان برده می‌شد اکنون 2 میلیون و 100 هزارتویمان شده است و این در حالی است که قطعات یدکی چند برابر افزایش‌یافته است.

منبع: خبر گزاری تین نیوز 25 تیر ماه 97