پنج شنبه ، 26 مهر 1397

فرم تعهد نامه یکسان سازی شد

بیست و هشتمین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل نقل بین المللی استان خراسان رضوی شب گذشته به تاریخ 22 مهر ماه 97 با حضور حداکثر اعضا و بازرسین برگزار شد .به گزارش روابط عمومی از این پس قرم ...

از بین بد و بدتر، بد را انتخاب کردیم

بیست و هفتمین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل بین المللی استان خراسان رضوی شب گذشته به تاریخ 14 مهر ماه 97 با حضور تمام اعضا و بازرسین در محل انجمن برگزار شد .به گزارش روابط عمومیT ه...

با انجمن نیمروز توافقی نکردیم

بیست وپنجمین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل بین المللی استان خراسان رصوی شب گذشته به تاریخ ۸ مهرماه ۹۷ با حضور حداکثر اعضا و بازرسین در محل انجمن برگزارشد .به گزارش روابط عمومی ان...

درخواست اخذ روادید و رود پاس افغانستان انجمن بر عهده گرفت

بیست و چهارمین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل بین المللی استان خراسان رضوی روز گذشته به تاریخ 1 مهر ماه 97 با حضور تمام اعضا و بازرسین در محل انجمن برگزار شدبه گزارش روابط عمومی انج...

فرم تعهد نامه یکسان سازی شد از بین بد و بدتر، بد را انتخاب کردیم با انجمن نیمروز توافقی نکردیم درخواست اخذ روادید و رود پاس افغانستان انجمن بر عهده گرفت نهمین روز محرّم الحرام ، تاسوعای حسینی  روز یقین و وفاداری ، بر شیعیان جهان تسلیت باد

شرایط نامناسب ترانشیپ و تردد کامیون‌ در پایانه مرزی پرویز خان

نویسنده : 1397/05/09


محل ترانشیپ کامیون‌ها در پرویزخان فضایی مملو از خاک و غبار و بدون امکانات ابتدایی است و کارگران تنها برای 35 هزارتومان بار کامیون‌ها را تخلیه و به کامیون دیگر بارگیری می‌کنند.

شرایط نامناسب ترانشیپ و تردد کامیون‌ در پایانه مرزی پرویز خان
تین‌نیوز |
مدیر کریدورهای حمل‌ونقل بین‌المللی وزارت راه‌وشهرسازی نسبت به وضعیت نابه‌سامان پایانه‌های مرزی هشدار داد.

به گزارش خبرنگار تین نیوز امین ترفع به تشریح جزییات بازدید از پایانه‌های مرزی پرویزخان و خسروی در سفر اخیر معاونت حمل‌ونقل این وزارتخانه به کرمانشاه پرداخت.

وی با توضیح اینکه حجم کالایی که از خسروی منتقل می‌شود کم است و بیشتر حجم تردد بار از پرویزخان است، گفت: لازم است تدابیرى فوری و جدی برای اصلاح و ارتقای زیرساخت‌های پرویزخان به عمل آید. در بازدیدی که از این پایانه مرزی داشتیم شاهد وضعیت نامناسب در محل‌های ترانشیپ و معابر تردد کامیون‌ها بودیم که رانندگان ایرانی و عراقی را با مشکل مواجه می‌کند.

به گفتهٔ ترفع هر چه شرایط زیرساخت‌ها و امکانات رفاهی در پایانه‌های مرزی را ارتقا بخشیم حتماً منجر به افزایش تبادلات تجاری و ترانزیت از مرزها خواهیم بود که افزایش درآمد پایانه‌های مرزی را نیز به دنبال خواهد داشت.

وی گفت: در گذشته تردد قابل‌توجهی در پرویزخان به ثبت رسیده اما به‌واسطه برخی مسائل، تردد در این مرز کاهش قابل‌توجهی داشته است. برای مثال تردد تانکرهای سوخت در سال گذشته در پرویزخان به حدود 100 هزار مورد کاهش‌یافته است.

مدیر کریدورهای بین‌المللی وزارت راه و شهرسازی مشکلات مربوط به زیرساخت واختلال فرآیندها را ازجمله دلایل کاهش تردد از پرویزخان دانست و گفت: محل ترانشیپ کامیون‌ها فضایی مملو از خاک و غبار و بدون امکانات ابتدایی است و کارگران تنها برای 35 هزارتومان بار کامیون‌ها را تخلیه و به کامیون دیگر بارگیری می‌کنند.

وی توضیح داد که کارگران در پرویز خان خواستار رسیدگی فوری مشکلات بودند و از هیئت بازدیدکننده درخواست اصلاحات داشتند.

ترفع در خصوص برنامه معاونت حمل‌ونقل برای رسیدگی به وضعیت پایانه‌های مرزی گفت: قرار است بازدید کاملی از همه پایانه‌های مرزی داشته باشیم و مسائل و مشکلات را در شورای سازماندهی مبادی زمینی به منظور حل و فصل، طرح کنیم.

ترفع ادامه داد: پایانه ها و بازارچه های مرزی نقش بسیار مهمی در عملکرد ترانزیت کشور و رونق تجارت با کشورهای همسایه دارند که فرآیندهای مدیریتی و زیرساختهای آنها در بسیاری مرزها باید مورد اصلاح قرار گیرند.

منبع : خبرگزاری تین نیوز 9 مرداد ماه 97