دوشنبه ، 05 فروردين 1398

آخرین جلسه هیئت مدیره در سال 97 برگزار شد

چهل و نهمین جلسه هیئت مدیره و آخرین جلسه در سال 97 شب گذشته به تاریخ 26 اسفند ماه 97 با حضور حداکثر هیئت مدیره در محل انجمن برگزار شد .به گزارش روابط عمومی در پی سفر حضوری هیئت مدیره به استان سیس...

اصلاح شرایط ترانزیت میوه و خشکبار از سوی گمرک، با پیگیری تشکل های حمل و نقل بین المللی

نایب رئیس انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل بین المللی خراسان از اصلاح یک بخشنامه و اعمال شرایط جدید در حوزه ترانزیت میوه و خشکبار خبر داد. به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی...

متاسفانه توقف در میلک همچنان ادامه دارد

چهل و هشتمین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل بین المللی استان خراسا ن رضوی شب گذشته به تاریخ 19 اسفند ماه 97 با حضور تمام اعضا و بازرسین در محل انجمن برگزار شد .به گزارش روابط عمومی ...

اقتدار صنف حمل ونقل استان در انتخابات اتاق بازرگانی

چهل و هشتمین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل بین المللی استان خراسا ن رضوی شب گذشته به تاریخ 12 اسفند ماه 97 با حضور تمامی اعضای هیئت مدیره و بازرسین درمحل انجمن برگزار شد .به گزارش...

مدیرکل دفتر ترانزیت منصوب شد

چهل و ششمین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل بین المللی استا ن خراسا ن رضوی شب گذشته به تاریخ 28 بهمن ماه 97 با حضور تمام اعضا و بازرسین د رمحل انجمن برگزار شد .به گزارش روابط عمومی ا...

آخرین جلسه هیئت مدیره در سال 97 برگزار شد اصلاح شرایط ترانزیت میوه و خشکبار از سوی گمرک، با پیگیری تشکل های حمل و نقل بین المللی متاسفانه توقف در میلک همچنان ادامه دارد اقتدار صنف حمل ونقل استان در انتخابات اتاق بازرگانی مدیرکل دفتر ترانزیت منصوب شد

تهدید عدم صدور (کارنه‌تیر) برای کامیون‌های ایرانی/حمل و نقل بین‌المللی ایران در معرض آسیب شدید قرار دارد

نویسنده : 1397/07/30


در پی تعدد کشف قاچاق از کامیون‌های ایرانی مطرح شد:

 ◄

در صورت تداوم جاسازی مواد در بارهای صادراتی سازمان ایرو صدور کارنه‌تیر را برای ایران متوقف خواهد کرد؛ در این صورت رانندگان ترک به‌جای رانندگان ایرانی بار را از ایران به اروپا می‌برند و در این صورت رانندگان ایرانی بیکار می‌شوند.

تهدید عدم صدور (کارنه‌تیر) برای کامیون‌های ایرانی/حمل و نقل بین‌المللی ایران در معرض آسیب شدید قرار دارد
تین‌نیوز |    
دختر یکی از رانندگان قربانی قاچاق کالا در گفت‌وگو با خبرنگار تین‌نیوز از تعدد کشف کالای قاچاق در بارهای صادراتی گلایه‌کرد و گفت: بی‌اعتمادی به سیستم حمل‌ونقل بین‌المللی ایران از سوی نهادهای مربوط به حمل و نقل جاده‌ای سرعت گرفته است.

وی با اشاره به کشف مواد مخدر از یک کامیون ایرانی حامل ام‌دی‌اف نسوز در مرز بلغارستان و زندانی شدن راننده این کامیون طی هفته‌های گذشته، گفت: ادامه‌دار شدن این وضعیت برای سیستم حمل‌ونقل بین‌المللی ایران یک تهدید محسوب می‌شود.

او ادامه می‌دهد: این در حالی است که این امکان وجود داشت که در پاسخ به اعتراض خانواده‌های قربانیان قاچاق کالا با نظارت بیش‌تر گمرک جلوی قاچاق از طریق بارهای صادراتی گرفته شود.

وی گفت: بعد از کشف این محموله از کامیون ایرانی، رئیس‌جمهور بلغارستان اعلام کرده است که تعدد این اتفاق می‌تواند به معنای این باشد که تعدد قاچاق به اروپا از طریق ایران، با حمایت حاکمیت انجام می‌شود.

او با اعلام این‌که هفته گذشته به‌عنوان یکی از خانواده‌های قربانیان قاچاق در جلسه‌ای در سازمان راهداری به دعوت این سازمان حضور یافتم، گفت: جلسات کوچکی هر از گاهی در سازمان راهداری و مجلس تشکیل می‌شود اما این جلسات هنوز منجر به حمایت از رانندگان ترانزیتی نشده است.

به گفته او رانندگانی که نه نیاز مالی نه سوپیشینه دارند و در حمل‌ونقل سابقه بسیار خوبی هم دارند بعداز این‌که در دام قاچاقچیان کالا می‌افتند باید از سمت دولت حمایت شوند.

او با بیان این‌که مجلس شورای اسلامی، وزارت امور خارجه و وزارت راه و شهرسازی باید همگام با سیستم حمل‌ونقل بین‌المللی باشند، گفت: رانندگان ترانزیتی تنها هستند و از آن‌ها حمایت نمی‌شوند.

او ادامه داد: در صورت تداوم جاسازی مواد در بارهای صادراتی سازمان ایرو صدور کارنه تیر را برای ایران متوقف خواهد کرد؛ در این صورت رانندگان ترک به‌جای رانندگان ایرانی بار را از ایران  به اروپا می‌برند و در این صورت رانندگان ایرانی بیکار می‌شوند.

به گزارش خبرنگار تین نیوز سازمان ایرو در 24 مارس 1948 تاسیس و اعضای اولیه آن کشورهای بلژیک، دانمارک، فرانسه، هلند، نروژ، سوئد، سوئیس و انگلستان بوده است. اهداف این سازمان، ایجاد سلسله تضمینات تیر بر اساس توافقات بعمل آمده کمیته اداری تیر سازمان ملل و چاپ کارنه تیر و ارتقا سطح حمل و نقل بین المللی جاده‌ای  است.

منبع: خبر گزاری تین نیوز 30 مهر ماه 97