پنج شنبه ، 27 تير 1398

تغییر دیدگاه هیئت های حل اختلاف مالیاتی سرآمد نشست خبری است

سیزدهمین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل بین المللی روز گذشته به تاریخ 23 تیر ماه 98 با حضور تمام اعضا و بازرسین در محل انجمن برگزار شد .به گزارش روابط عمومی رسانه ای شدن موضوع مشکلا...

راه اندازی باسکول دوم اسلام قلعه ظرف یک ماه

دوازدهمین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل بین المللی استان خراسان رضوی روز گذشته به تاریخ 16 اردیبهشت 98 با حضورتمام اعضا و بازرسین در محل انجمن برگزار شد .به گزارش روابط عمومی انجمن...

نماینده انجمن عازم هرات شد

یازدهمین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل بین المللی استان خراسان رضوی روز گذشته بهتاریخ 9 تیر ماه 98 با حضر تمام اعضا و بازرسین در محل انجمن برگزار شد .به گزارش روابط عمومی انجمن پیر...

مشکلات ترانزیتی میلک فعلا مرتفع شد

دهمین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل بین المللی روز گذشته به تاریخ 2 تیر ماه 98 با حضور تمامی اعضا و بازرسین در محل انجمن برگزار شد .به گزارش روابط عمومی انجمن حضور به موقع هیئت اعز...

شورای عالی ترابری حذف هزینه کالای آتش زا را مصوب کرد

نهمین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل بین المللی استان خراسان رضوی روز گذشته به تاریخ 27 خرداد ماه 98 با حضور تمام اعضای هیئت مدیره و بازرسین در محل انجمن برگزار شد .به گزارش روابط ع...

تغییر دیدگاه هیئت های حل اختلاف مالیاتی سرآمد نشست خبری است راه اندازی باسکول دوم اسلام قلعه ظرف یک ماه نماینده انجمن عازم هرات شد مشکلات ترانزیتی میلک فعلا مرتفع شد شورای عالی ترابری حذف هزینه کالای آتش زا را مصوب کرد

تهدید عدم صدور (کارنه‌تیر) برای کامیون‌های ایرانی/حمل و نقل بین‌المللی ایران در معرض آسیب شدید قرار دارد

نویسنده : 1397/07/30


در پی تعدد کشف قاچاق از کامیون‌های ایرانی مطرح شد:

 ◄

در صورت تداوم جاسازی مواد در بارهای صادراتی سازمان ایرو صدور کارنه‌تیر را برای ایران متوقف خواهد کرد؛ در این صورت رانندگان ترک به‌جای رانندگان ایرانی بار را از ایران به اروپا می‌برند و در این صورت رانندگان ایرانی بیکار می‌شوند.

تهدید عدم صدور (کارنه‌تیر) برای کامیون‌های ایرانی/حمل و نقل بین‌المللی ایران در معرض آسیب شدید قرار دارد
تین‌نیوز |    
دختر یکی از رانندگان قربانی قاچاق کالا در گفت‌وگو با خبرنگار تین‌نیوز از تعدد کشف کالای قاچاق در بارهای صادراتی گلایه‌کرد و گفت: بی‌اعتمادی به سیستم حمل‌ونقل بین‌المللی ایران از سوی نهادهای مربوط به حمل و نقل جاده‌ای سرعت گرفته است.

وی با اشاره به کشف مواد مخدر از یک کامیون ایرانی حامل ام‌دی‌اف نسوز در مرز بلغارستان و زندانی شدن راننده این کامیون طی هفته‌های گذشته، گفت: ادامه‌دار شدن این وضعیت برای سیستم حمل‌ونقل بین‌المللی ایران یک تهدید محسوب می‌شود.

او ادامه می‌دهد: این در حالی است که این امکان وجود داشت که در پاسخ به اعتراض خانواده‌های قربانیان قاچاق کالا با نظارت بیش‌تر گمرک جلوی قاچاق از طریق بارهای صادراتی گرفته شود.

وی گفت: بعد از کشف این محموله از کامیون ایرانی، رئیس‌جمهور بلغارستان اعلام کرده است که تعدد این اتفاق می‌تواند به معنای این باشد که تعدد قاچاق به اروپا از طریق ایران، با حمایت حاکمیت انجام می‌شود.

او با اعلام این‌که هفته گذشته به‌عنوان یکی از خانواده‌های قربانیان قاچاق در جلسه‌ای در سازمان راهداری به دعوت این سازمان حضور یافتم، گفت: جلسات کوچکی هر از گاهی در سازمان راهداری و مجلس تشکیل می‌شود اما این جلسات هنوز منجر به حمایت از رانندگان ترانزیتی نشده است.

به گفته او رانندگانی که نه نیاز مالی نه سوپیشینه دارند و در حمل‌ونقل سابقه بسیار خوبی هم دارند بعداز این‌که در دام قاچاقچیان کالا می‌افتند باید از سمت دولت حمایت شوند.

او با بیان این‌که مجلس شورای اسلامی، وزارت امور خارجه و وزارت راه و شهرسازی باید همگام با سیستم حمل‌ونقل بین‌المللی باشند، گفت: رانندگان ترانزیتی تنها هستند و از آن‌ها حمایت نمی‌شوند.

او ادامه داد: در صورت تداوم جاسازی مواد در بارهای صادراتی سازمان ایرو صدور کارنه تیر را برای ایران متوقف خواهد کرد؛ در این صورت رانندگان ترک به‌جای رانندگان ایرانی بار را از ایران  به اروپا می‌برند و در این صورت رانندگان ایرانی بیکار می‌شوند.

به گزارش خبرنگار تین نیوز سازمان ایرو در 24 مارس 1948 تاسیس و اعضای اولیه آن کشورهای بلژیک، دانمارک، فرانسه، هلند، نروژ، سوئد، سوئیس و انگلستان بوده است. اهداف این سازمان، ایجاد سلسله تضمینات تیر بر اساس توافقات بعمل آمده کمیته اداری تیر سازمان ملل و چاپ کارنه تیر و ارتقا سطح حمل و نقل بین المللی جاده‌ای  است.

منبع: خبر گزاری تین نیوز 30 مهر ماه 97