چهارشنبه ، 07 خرداد 1399

بازگشایی مرز میر جاوه درکش و قوس صورت جلسات است

پنجمین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل بین الملل استان خراسان رضوی روز گذشته به تاریخ 21 اردیبهشت ماه 99 با حضور تمام اعضا در محل انجمن برگزار شد .به گزارش روابط عمومی، بازگشایی مرز ...

ظرف 48 ساعت مشکل کامیون های سوخت صادراتی در مرز پاکستان حل می شود چ

هارمین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل بین المللی استان خراسان رضوی شب گذشته به تاریخ 14 اردیبهشت 99 با حضور تمام اعضا هیئت مدیره در محل انجمن برگزار شد .به گزارش روابط عمومی انجمن ظ...

راه اندازی کریدور های جدید از مسیر ایران کلید خورد

سومین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل بین المللی استان خراسان رضوی روز گذشته به تاریخ 7 اردیبهشت 99 با حضور تمام اعضا و بازرسین در محل انجمن برگزار شد .به گزارش روابط عمومی، وزارت را...

پیگیری معافیت دیرکرد کانتینر

دومین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل بین المللی استان خراسان رضوی روز گذشته به تاریخ 31 فروردین ماه 99 با حضور تمام اعضا و بازرسین در محل انجمن برگزار شد .به گزارش روابط عمومی انجمن...

نخستین جلسه هیئت مدیره با موضوع صدمات ناشی از کرونا به حمل و نقل برگزار شد

اولین جلسه هیئت مدیره با حضور تمام اعضای هیئت مدیره و بازرسین روز گذشته به تاریخ 24 فروردین ماه 99 با رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار شد .به گزراش روبط عمومی انجمن متاسفانه در پی شیوع ویروس کرون...

بازگشایی مرز میر جاوه درکش و قوس صورت جلسات است ظرف 48 ساعت مشکل کامیون های سوخت صادراتی در مرز پاکستان حل می شود چ راه اندازی کریدور های جدید از مسیر ایران کلید خورد پیگیری معافیت دیرکرد کانتینر نخستین جلسه هیئت مدیره با موضوع صدمات ناشی از کرونا به حمل و نقل برگزار شد
نویسنده : - 1397/09/29 - تعداد نمایش (331)

آئین تجلیل از پیشکسوتان و شرکت های نمونه حوزه حمل ونقل بین المللی استان خراسان رضوی که هر ساله د رهفته حمل ونقل برگزار میشود شب گذشته با حضور مسئولین دولتی استانی و همچنین سرپرست استانداری استان خراسان جناب آقای میرزایی برگزار شد . د رادامه متن سخنرانی جناب آقای احمد زمانیان یزدی رئیس هیئت مدیره انجمن را از دیدگانتان میگذرانیم.

روز ملّی حمل و نقل فقط روی تقویم !! !
نام گذاری روز ها و هفته ها در تقویم همه ی ملل جهان مرسوم است .به عبارتی همه کشور ها برای پاس داشت و یاد بود رخداد ها و نشان دادن اهمیت موضوعات ملّی و وطنی خود روزهایی را در تقویم خود مشخص می کنند تا حادثه تاریخی ملّت خود را ماندگار سازند .
رسم غریبی است این نام گذاری روز ملّی حمل ونقل .
عجیب تر آنکه پسوند ملّی هم دارد . با خود می اندیشم چه نگاه والایی بوده که حمل و نقل را ملّی دانسته است .
رسم ملّی کردن صنایع و خدمات در ایران ،دقیقا نشان دهنده تاکید بر استقلال و هویت بومی آن صنعت دارد .
آری ،صنعت حمل ونقل راهی برای تقویت استقلال و در آمد ملّی (مردم )در کشور است .اما آیا واقعا اینگونه است ؟
معتقدم بسنده کردن به نام روز ملّی حمل ونقل در صفحات تقویم ،جفای به وطن و ملّیت است .
ایران ،سرزمین تلاطم های تاریخی ،فرهنگی و اجتماعی و سیاسی بوده است .افول احساس میهن دوستی به حمل ونقل هم سرایت کرده است .
امروزه با صنعتی به نام حمل ونقل مواجه هستیم که با وجودبلوغ تاریخی خود ،هنوز لباس نوزادی بر تن دارد .
سرپرست مشخص ،متخصص و واحد ندارد و چشم اندازی برای آینده آن متصور نیستم .
همکاران گرامی و بزرگوار ،روز ملّی حمل ونقل را به شما تبریک عرض می کنم اما زمانی این روز برای ما گرامی است که گرامی نیز شناخته شویم .آیا ارج نهادن به فعالان این صنعت ملّی در مقام حرف و عمل یکی است ؟
آیا تعدد قوانین و مقررات متضاد ، عدم اجرای قوانین مالیاتی عادلانه و مبهم بودن جایگاه ترانزیت در درآمد ملّی کشور ، به معنای گرامی داشته شدن است ؟
قطعا پاسخ منفی است
امروز صنعت ملّی حمل ونقل با نابسامانی و سردرگمی مواجه است .بدون تردید زمان آن رسیده است که نقش نمایندگان مردم و بخش خصوصی در اقتصاد ملّی را باور کنیم .
پر واضح است که اقتصاد تک محصولی ، مانعی برای رشد سایر در آمد های ملّی است . تا زمانیکه یک بشکه 50 دلاری نفت محل در آمد کشور است ، به ترانزیت که حداقل تنی 15 دلار برای دولت درآمد دارد وقعی نمی نهند.
حال در شرایطی که تحریم های ظالمانه، ملّیت، عشق و وطن ما را تهدید کرده است .دیگر زمان آن نیست، که هر تن 15 دلاری را به گوشه عزلت بنهیم و به این بخش در آمد ملّی بی توجهی کنیم .
ما فعالان این صنعت قصد آن نداریم که ترانزیت را جایگزین نفت نماییم. این امری محال و زمان بر است اما به جّد معتقدیم، می توانیم به توسعه کشور کمک کنیم و نقش خود را ایفا نماییم .
خواسته ما، شنیده شدن، مورد مشورت قرار گرفتن و مورد اعتماد واقع شدن است .
ما می توانیم با حسّ وطن دوستی و ذهن هوشیار ایرانی، با حمایت دولت محترم با توان و کوشش جایگاه ترانزیت کالا در کشورمان را ارتقاء دهیم.
دَست به دَست هم دهیم به مِهر میهن خویش را کنیم آباد