يک شنبه ، 11 خرداد 1399

وعده ما؛هشتم تیرماه اتاق بازرگانی

ششمین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل بین المللی روز گذشته به تاریخ 7 خرداد ماه سال جاری با حضور تمام اعضای هیئت مدیره درمحل انجمن برگزار شد .به گزارش روابط عمومی انجمن بیست و نهمین ...

بازگشایی مرز میر جاوه درکش و قوس صورت جلسات است

پنجمین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل بین الملل استان خراسان رضوی روز گذشته به تاریخ 21 اردیبهشت ماه 99 با حضور تمام اعضا در محل انجمن برگزار شد .به گزارش روابط عمومی، بازگشایی مرز ...

ظرف 48 ساعت مشکل کامیون های سوخت صادراتی در مرز پاکستان حل می شود چ

هارمین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل بین المللی استان خراسان رضوی شب گذشته به تاریخ 14 اردیبهشت 99 با حضور تمام اعضا هیئت مدیره در محل انجمن برگزار شد .به گزارش روابط عمومی انجمن ظ...

راه اندازی کریدور های جدید از مسیر ایران کلید خورد

سومین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل بین المللی استان خراسان رضوی روز گذشته به تاریخ 7 اردیبهشت 99 با حضور تمام اعضا و بازرسین در محل انجمن برگزار شد .به گزارش روابط عمومی، وزارت را...

پیگیری معافیت دیرکرد کانتینر

دومین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل بین المللی استان خراسان رضوی روز گذشته به تاریخ 31 فروردین ماه 99 با حضور تمام اعضا و بازرسین در محل انجمن برگزار شد .به گزارش روابط عمومی انجمن...

وعده ما؛هشتم تیرماه اتاق بازرگانی بازگشایی مرز میر جاوه درکش و قوس صورت جلسات است ظرف 48 ساعت مشکل کامیون های سوخت صادراتی در مرز پاکستان حل می شود چ راه اندازی کریدور های جدید از مسیر ایران کلید خورد پیگیری معافیت دیرکرد کانتینر

تردد بدون محدویت خطوط کشتیرانی معتبر در بنادر ایران

نویسنده : مدیر سایت 1395/05/13

  

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، در مراسم معارفه معاون جدید برنامه ریزی و توسعه منابع این سازمان از تردد بدون محدویت شناورهای بزرگ و خطوط کشتیرانی معتبر دنیا در بنادر ایران خبر داد و گفت: در پی ایجاد گشایش در کشور و بنادر تجاری ناشی از توافقات هسته‌ای، هیچ تحریمی در بنادر ایران وجود ندارد.

 به گزارش تین‌نیوز، معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مشکلات ناخواسته و ظالمانه بر کشور ناشی از تحریم‌های یک جانبه، خاطرنشان کرد: خوشبختانه الان در حال برون رفت از این شرایط هستیم. از این رو لازم است در بخش راهبری فعالیت‌های دریایی و بندری کشور از تدابیر کافی و هوش و ذکاوت و سرعت عمل مناسب برای تطبیق با این شرایط برخوردار باشیم.

 سعیدنژاد با تبیین عملکرد بخش کانتینری بنادر به عنوان یک شاخص عمده و تاثیرات تحریم‌های ظالمانه بر این بخش اظهار داشت: تا قبل از تحریم، عملکرد بنادر در بخش حمل و نقل کانتینری ٢/٣ میلیون TEU بود. این میزان با پیشرفت در شرایط عادی و غیر تحریمی، پیش‌بینی می‌شد به رقم ٦ میلیون TEU در سال‌های آتی ارتقا پیدا کند که به جهت تحمیل شرایط تحریم، امروز به  یک سوم  رقم گفته شده رسیده است.

 سعیدنژاد در بخش دیگری از سخنان‌اش با اعلام اینکه در پی ایجاد گشایش در کشور و بنادر تجاری ناشی از توافقات هسته‌ای، هیچ تحریمی در بنادر ایران وجود ندارد، از تردد بدون محدویت شناورهای بزرگ و خطوط کشتیرانی معتبر دنیا در بنادر ایران خبر داد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تاثیرات فضای جدید کشور پس از فرایند «برجام» در بخش توسعه‌ای بنادر، گفت: طی یک سال گذشته پس از توافق هسته‌ای، پروژه خرید تجهیرات بندری به عنوان بزرگ‌ترین پروژه دولت و کشور در جلوترین مرحله اجرا قرار دارد.

سعیدنژاد با بیان اینکه قرارداد تجهیزات تخلیه و بارگیری بندر شهیدرجایی در مرحله نهایی شدن است، آن را ناشی از فرصت‌های ایجاد شده پس از گشایش سیاسی در کشور برشمرد.

اهمیت پرداختن به مسائل نرم‌افزاری سازمان بنادر

معاون وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنان‌اش با تاکید بر اینکه مسائل نرم افزاری سازمان بنادر اهمیت به مراتب بیشتری نسبت به موارد سخت افزاری دارد، اظهار داشت: موضوعات جدی نرم‌افزاری چون تهیه و تنظیم قوانین و مقررات، بهبود و اصلاح ساختار و روش‌های فعالیت‌های سازمان در بخش‌های مختلف، ارتقای تکنولوژی‌های مرتبط به خصوص IT از جلمه مواردی است که باید به آن پرداخته شود.

 ابلاغ ساختار جدید سازمان بنادر و دریانوردی

مدیرعامل سازمان بنادر با اعلام خبر «تدوین و ابلاغ ساختار جدید این سازمان» به عنوان یک گام مثبت و مناسب جهت ارتقای بهبود عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی، موضوع منابع انسانی شامل گزینش و جذب، آموزش، تعیین مأموریت‌ها، انگیزش و تعیین مصادیق فعالیت‌ها را از جمله موضوعات مورد تاکید برشمرد که به برنامه‌ریزی متمرکز نیاز دارد.

 تاکید بر جذب نیروی انسانی متناسب با ماموریت‌های سازمان بنادر

محمد سعیدنژاد با تاکید بر اینکه جذب نیروی انسانی در سازمان بنادر و دریانوردی باید متناسب با نوع مأموریت‌ها و مسئولیت‌ها در این سازمان باشد گفت: سازمان بنادر هم به جهت تعامل جدی با سازمان جهانی دریانوردی و به لحاظ حرفه‌ای و تخصصی ناشی از مسائل پیچیده فنی در دریا و هم به جهت مدیریت حمل‌ونقل دریایی و بخش تجاری از موقعیت بسیار مهمی برخوردار است.

 به گفته سعیدنژاد، نیروهای فعال در بخش دریایی و بندری باید یک سر و گردن بالاتر از سایر بخش‌های حمل و نقل کشور از حیث تخصص، دانش و توانمندی‌ها باشد.

 معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ضرورت آموزش‌های سطح خارجه، آموزش‌های کوتاه و میان مدت جهت ارتقای نیروی انسانی، از اقدامات در چارچوب قوانین و مقررات موجود و استفاده از ظرفیت‌های قانونی جدید در این خصوص خبر داد.

 ارتقای فرهنگ سازمانی و توجه به کارکنان مناطق محروم

بر اساس اعلام روابط‌عمومی سازمان بنادر و دریانوردی، سعیدنژاد در ادامه با تاکید بر توجه جدی به موضوع «فرهنگ سازمانی» به عنوان یک کار سیستماتیک و فنی در سازمان، آن را یکی از مأموریت‌های محوری در بخش معاونت منابع انسانی سازمان بنادر برشمرد.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین به عنوان تأکید خاص از توجه به «خانواده» و « نیروی سازمانی در مناطق محروم» به ویژه در سواحل جنوب کشور سخن گفت و اظهار داشت: کارکنان بنادر باید اطمینان داشته باشند، هر تصمیمی در ستاد، اول از همه مورد خطاب پرسنل این سازمان در سخت‌ترین شرایط کاری خواهد بود.

سعیدنژاد با اشاره به موضوع «انضباط مالی» به عنوان یک از مباحث مورد تاکید دولت و نظام، بر احتراز جدی از هر گونه تخلف مالی تاکید کرد و آن را بر سلامت سازمان و ارتقای فرهنگ سازمانی موثر دانست.

در این مراسم که اعضای هیات عامل و مدیران ارشد سازمان بنادر حضور داشتند، با حکم وزیر راه و شهرسازی، منصور آرامی به عنوان معاون جدید برنامه ریزی و توسعه منابع این سازمان معرفی و از خدمات علی جهاندیده قدردانی شد.

منبع : تین نیوز

  13 مرداد 1395