دوشنبه ، 30 ارديبهشت 1398

بار دیگر؛حضوری پرشور

بیست و هشتمین مجمع عمومی عادی انجمن شب گذشته به تاریخ 29 اردیبهشت 98 با حضور پر شور حداکثر اعضا برگزار شد .به گزارش روابط عمومی انجمن ،حضور پر شور و حداکثری مدیران شرکت ها ودر مجمع عمومی عادی نشا...

سرانجام ورود نیمه یدک افغانی تعیین تکلیف شد

پنجمین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل بین المللی استان خرسان رضوی روز گذشته به تاریخ 22 اردیبهشت 98 باحضور تمام اعضا و بازرسین برگزار شد .به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی شرکت های ح...

بودجه سال 98 و تراز مالی 97 تصویب شد

چهارمین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل بین المللی استان خراسان رضوی روز گذشته به تاریخ 15 اردیبهشت 98 با حضور تمام اعضا و بازرسین درمحل انجمن برگزار شد .به گزارش روابط عمومی انجمن س...

دبیر خانه شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی بررسی میکند

سومین جلسه هیئت مدیره انجمن روز گذشته به تاریخ 8 اردیبهشت 98 با حضور تمام اعضای هیئت مدیره برگزار شد .به گزارش روابط عمومی انجمن در پی پیگیری میزان گاز صادر شده به افغانستان و میزان درخواست تجار ...

یک سال با ترابرد....

نشریه ترابرد طی یک سال گذشته دست به اقدامی نوین زد و با برگزاری میزگردهای تخصصی در هر شماره تلاش کرد تا مشکلات و دغدغه های حوزه حمل و نقل بین المللی را به گوش مسئولان و دولتمردان برساند با این ام...

بار دیگر؛حضوری پرشور سرانجام ورود نیمه یدک افغانی تعیین تکلیف شد بودجه سال 98 و تراز مالی 97 تصویب شد دبیر خانه شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی بررسی میکند یک سال با ترابرد....

باز شدن دروازه‌های گمرک در اروند منتفی شد

نویسنده : مدیر سایت 1395/06/07


مدیرعامل منطقه آزاد اروند با بیان اینکه برای باز شدن دروازه‌های گمرک در این منطقه تجهیزات لازم فراهم شده بود، گفت: با توجه به عدم آمادگی گمرک در این رابطه، افتتاح دروازه‌های گمرک اروند به مهرماه موکول شد.

اسماعیل زمانی و در پاسخ به این سوال که چرا در حالی که منطقه آزاد اروند در هفته دولت به دنبال افتتاح دروازه‌‌های گمرک در این منطقه است، مسئولان گمرک از این موضوع ابراز بی اطلاعی می‌کنند، گفت: قرار بود بعد از نهایی شدن موضوع افتتاح دروازه‌های گمرک، این امر به گمرک منطقه اطلاع داده شود.

مدیرعامل منطقه آزاد اروند اظهار داشت: موضوع باز شدن دروازه‌های گمرک در هفته دولت در حال حاضر منتفی شده است و با توجه به تأکید آقای جهانگیری مبنی بر حضورشان در زمان افتتاح، این مهم به مهرماه سال جاری موکول شد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا برای بازشدن دروازه‌های گمرکی نیاز به همکاری گمرک برای تأمین بسترها و زیرساخت‌های لازم نبوده است؟ گفت: این همکاری نیاز بود و ما هم مذاکراتی با گمرک کشور در این رابطه داشتیم.

زمانی بیان داشت: بر اساس قانون، برای استقرار گمرک باید منطقه محصور می‌شد که کار حصارکشی منطقه به طور کامل انجام شده است.

مدیرعامل منطقه آزاد اروند گفت: علاوه بر حصارشکی منطقه، باید دروازه‌هایی برای ورود و خروج در منطقه تعبیه می‌شد که در حال حاضر این دروازه‌ها طراحی شده و بسترش فراهم است، اما از آنجا که گمرک کشور آمادگی راه‌اندازی آن را نداشت، پروژه فعلا به مهرماه متوقف شده است.

زمانی تصریح کرد: ما از گمرک کشور خواستیم تا زمان آماده شدن گیت‌های اصلی در هفته دولت، گیت‌های موقت را برای دروازه‌های ورود و خروج منطقه راه‌اندازی کند و به همین دلیل هم تمام تجهیزات لازم را فراهم کردیم، اما از آنجا که گمرک این امادگی را نداشت، موضوع به آینده موکول شد.

وی وضعیت قاچاق در منطقه را با توجه به محصور بودن منطقه در شرایط جغرافیایی آبی و کثرت نیروهای نظامی اندک ارزیابی کرد و اظهار داشت: با تعبیه دروازه‌های گمرکی این میزان قاچاق هم در منطقه کنترل می‌شود.

براساس این گزارش: پیش از این سازمان منطقه آزاد اروند استان خوزستان با نصب بیلبوردهایی در منطقه از افتتاح دروازه‌های موقت گمرکی در هفته دولت در منطقه خبر داده بود و این موضوع در حالی بود که حمیدرضا جعفری ناظر گمرکات استان خوزستان از این اتفاق اظهاربی‌اطلاعیکرده است.

تین نیوز

6شهریور ماه 1395