دوشنبه ، 30 ارديبهشت 1398

بار دیگر؛حضوری پرشور

بیست و هشتمین مجمع عمومی عادی انجمن شب گذشته به تاریخ 29 اردیبهشت 98 با حضور پر شور حداکثر اعضا برگزار شد .به گزارش روابط عمومی انجمن ،حضور پر شور و حداکثری مدیران شرکت ها ودر مجمع عمومی عادی نشا...

سرانجام ورود نیمه یدک افغانی تعیین تکلیف شد

پنجمین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل بین المللی استان خرسان رضوی روز گذشته به تاریخ 22 اردیبهشت 98 باحضور تمام اعضا و بازرسین برگزار شد .به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی شرکت های ح...

بودجه سال 98 و تراز مالی 97 تصویب شد

چهارمین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل بین المللی استان خراسان رضوی روز گذشته به تاریخ 15 اردیبهشت 98 با حضور تمام اعضا و بازرسین درمحل انجمن برگزار شد .به گزارش روابط عمومی انجمن س...

دبیر خانه شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی بررسی میکند

سومین جلسه هیئت مدیره انجمن روز گذشته به تاریخ 8 اردیبهشت 98 با حضور تمام اعضای هیئت مدیره برگزار شد .به گزارش روابط عمومی انجمن در پی پیگیری میزان گاز صادر شده به افغانستان و میزان درخواست تجار ...

یک سال با ترابرد....

نشریه ترابرد طی یک سال گذشته دست به اقدامی نوین زد و با برگزاری میزگردهای تخصصی در هر شماره تلاش کرد تا مشکلات و دغدغه های حوزه حمل و نقل بین المللی را به گوش مسئولان و دولتمردان برساند با این ام...

بار دیگر؛حضوری پرشور سرانجام ورود نیمه یدک افغانی تعیین تکلیف شد بودجه سال 98 و تراز مالی 97 تصویب شد دبیر خانه شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی بررسی میکند یک سال با ترابرد....

مشکل قاچاق فراتر از فرآیند اداری و تجهیزات است/ عده‌ای در برابر اصلاح سیستم مقاومت می‌کنند

نویسنده : مدیر سایت 1395/06/08


عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) گفت: بخش زیادی از افرادی که در جریان این فرآیند قاچاق هستند، موافق اصلاح سیستم‌های بازدارنده نیستند و بنابراین می‌توان انتظار اعمال نفوذ برای جلوگیری از این اقدامات را از جانب آنان داشت.
حجت‌الله عبدالملکی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، با بیان اینکه متأسفانه نظام گمرکی دچار بی‌مبالاتی است و به همین جهت وسایل لازم جهت حل مشکل قاچاق را تأمین نمی‌کند، گفت: بخش زیادی از افرادی که در جریان این موضوع هستند موافق اصلاح سیستم‌های بازدارنده قاچاق نیستند و بنابراین می‌توان انتظار اعمال نفوذ برای جلوگیری از این اقدامات را از جانب آنان داشت.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا مبادله اسناد سازمان‌های مربوط به واردات از جمله گمرک، سازمان بنادر، راهداری و سازمان مالیاتی، روی کاهش قاچاق تاثیرگذار خواهد بود، گفت: حتماً اینطور است.یکی از مشکلات برخورد با قاچاق این است که تبادل اطلاعاتی بین سازمان‌های مختلف در این رابطه وجود ندارد چنانکه به‌طور مثال سیستم بانک مرکزی، گمرک، مالیاتی و حمل و نقل اطلاعات یکسانی در رابطه با محموله‌های وارداتی ندارند.

وی افزود: اگر این ارتباط برقرار و پنجره واحد واقعی ایجاد شود و این دستگاه‌ها اطلاعاتشان را در اختیار هم قرار دهند قطعاً یکی از دروازه‌های بزرگ قاچاق بسته خواهد شد.

این کارشناس اقتصادی در پاسخ به این پرسش که چرا سازمان گمرک خود را مجهز به دستگاه‌های کشف قاچاق نمی‌کند، گفت: این را باید از خودشان سؤال کرد من برآوردی در این رابطه ندارم که بدانم این تجهیزات چقدر هزینه دارد، اما من در کل ساختار ساده‌انگاری و بی‌مبالاتی را در سیستم گمرک می‌بینم نه در افراد و یا در مدیران.

عبدالملکی تصریح کرد: مجموع نظام گمرکی دچار مشکلات اساسی است اما نظام نظارتی هم به‌طور کلی کارآیی کافی ندارد.

وی تاکید کرد: متأسفانه نظام گمرکی دچار بی‌مبالاتی است و به همین جهت مدتها وسایل لازم جهت حل مشکل را تأمین نکرده‌اند دستگاه‌های اسکنر یا نرم‌افزارهای شبکه‌هایی که برای ارتباط با دستگاه‌های دیگر استفاده می‌شود نصب نشده‌اند تا کالاهای وارداتی در گمرک قابل تشخیص شوند.

این کارشناس اقتصادی در خصوص نقش گروه‌ها و افراد ذی‌نفع در واردات و صادرات و اصلاح نشدن رویه رسمی کشور در رابطه با برخورد با قاچاق بیان کرد: بخش زیادی از افرادی که در جریان موضوع هستند موافق اصلاح این سیستم‌ها نیستند و علی‌القاعده می‌توان انتظار داشت که اینها اعمال نفوذ کرده و از این اقدام‌ها جلوگیری کنند.

وی افزود: این افراد ممکن است گاهی با اخلال‌گری این کار را انجام دهند و گاهی با فشار و بقیه اشکال فساد این کار را انجام دهند ولی در هر حال دست کسانی که ذی‌نفع هستند تقریباً در اینجا پیداست و آنها اجازه این تغییرات را برای جلوگیری از قاچاق نمی‌دهند.

عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) تصریح کرد: به نظر من مسأله عدم برخورد با قاچاق تنها مرتبط با هزینه‌های دستگاه‌ها یا هزینه‌های اداری نیست، بلکه مسائل فراتر از اینهاست.

خبرگزاری فارس

8شهریور 1395