سه شنبه ، 19 آذر 1398

انتشار پوستر اولین همایش ملی ترانزیت و حمل و نقل بین المللی در مسیر توسعه اقتصادی

انتشار پوستر اولین همایش ملی ترانزیت و حمل و نقل بین المللی در مسیر توسعه اقتصادی 🗓۲۸ آذر ماه ۱۳۹۸🕗ساعت ۸ صبحمشهد مقدس اتاق_بازرگانی # انجمن صنفی حمل ونقل بین المللی ...

برگزاری کمیته ترانزیت استانداری به میزبانی انجمن

بیست و نهمین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل بین المللی استان خراسا ن رضوی شب گذشته به تاریخ 17 آذر ماه 98 با حضور تمام اعضای هیئت مدیره و بازرسین در محل انجمن برگزار شد . به گزارش ...

گمرک همچنان درمسیر تعامل با بخش خصوصی

بیست و هفتمین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل بین المللی استان خراسان رضوی شب گذشته به تاریخ 3 آذر ماه 98 با حضور تمام اعضای هیئت مدیره و بازرسین در محل انجمن برگزار شد .به گزار رواب...

ما بستر ساز و زمینه ساز هستیم و باید تلاش کنیم گره ها را بازکنیم

مدیرکل دفتر نظارت بر ترانزیت گمرک جمهوری اسلامی ایران:اولین گردهم آیی اعضای انجمن صنفی حمل و نقل بین المللی خراسان رضوی با مدیران گمرکی کشور در راستای تعامل هرچه بیشتر و بهتر بخش دولتی و خصوصی رو...

تفاهم نامه ای طولانی اما بی نتیجه !

بیست و هفتمین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل بین المللی استان خراسا ن رضوی شب گذشته به تاریخ 26 آبان ماه 98 با حضور حدا اکثر اعضا و بازرسین در محل انجمن برگزار شد . به گزارش روابط ...

انتشار پوستر اولین همایش ملی ترانزیت و حمل و نقل بین المللی در مسیر توسعه اقتصادی برگزاری کمیته ترانزیت استانداری به میزبانی انجمن گمرک همچنان درمسیر تعامل با بخش خصوصی ما بستر ساز و زمینه ساز هستیم و باید تلاش کنیم گره ها را بازکنیم تفاهم نامه ای طولانی اما بی نتیجه !

خداحافظی با تجارت بین‌المللی

نویسنده : 1398/05/05


یک تحلیلگر آمریکایی پیش‌بینی کرد تجارت بین‌المللی بعید است در آینده وجود داشته باشد و جای خود را به سیستم تجارت منطقه‌ای می‌دهد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، ایون مورای، مدیر سرمایه‌گذاری در شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری هرمس در مصاحبه با شبکه خبری سی ان بی سی پیش‌بینی کرد تجارت بین‌المللی با ادامه تنش‌های تجاری، در معرض تغییرات چشمگیری قرار می‌گیرد.

وی گفت: ما بر این باوریم که این تنها یک جنگ تجاری نیست بلکه در واقع یک جنگ پیشرفته است که شاهد فروپاشی جهانی‌سازی خواهد شد و احتمالاً مناطق تجاری جای آنچه که امروز به عنوان تجارت جهانی می‌بینیم را خواهد گرفت.

مورای خاطرنشان کرد: اگرچه جنگ تجاری آمریکا و چین احتمالاً تأثیر بزرگی خواهد داشت، تشدید اختلاف تجاری میان ژاپن و کره جنوبی نشان می‌دهد که ممکن است تغییرات چشمگیری در شیوه‌های تجاری جهانی روی دهد.

وی در ادامه افزود: استفاده از تجارت به عنوان یک سلاح که در پوشش اختلافات تجاری صورت گرفته است، تأثیرات عمیق‌تری از آنچه از زمان جنگ جهانی دوم مشاهده شده، داشته و بنابراین ممکن است به راه‌حل‌های بیشتری نیاز باشد و این حقیقت را نشان می‌دهد که ما به مدت طولانی‌تری تنش‌های تجاری خواهیم داشت.

فناوری به عنصر مهمی در اختلافات تجاری تبدیل شده است. آمریکا متحدانش را برای حذف هواوی از شبکه‌های نسل پنجمشان تحت فشار قرار داده و مدعی شده که حضور این غول مخابراتی در زیرساخت آنها امکان جاسوسی چین را فراهم می‌کند. شرکت چینی هواهوی همچنین در لیست سیاه قرار گرفته که معامله شرکت‌های آمریکایی با هواوی را بدون دریافت مجوز ویژه از وزارت بازرگانی آمریکا، ممنوع می‌کند.

در این بین، توکیو صادرات سه ماده شیمیایی مهم در تولید نیمه رساناها به کره جنوبی را ممنوع کرده است. طبق اعلام سازمان گسترش سرمایه‌گذاری تجاری کره جنوبی، این کشور دومین صنعت بزرگ نیمه رسانای جهان را دارد.

پیش از این مایکل اوسالیوان، نویسنده آمریکایی به شبکه سی ان بی سی گفته بود: امپراطوری جهانی به رهبری آمریکا به پایان خواهد رسید و جای خود را به سه قدرت منطقه‌ای اروپا، آمریکا و آسیای متمرکز بر چین می‌دهد.

هانس ردکر، مدیر جهانی استراتژی فارکس در بانک مورگان استنلی نیز تعرفه‌های آمریکا روی واردات چین و مکزیک را نمونه‌هایی وخامت جهانی‌سازی در یک روند پرشتاب دانست.

منبع:اقتصاد آنلاین 5 مرداد ماه 98