پنج شنبه ، 31 مرداد 1398

تایید انجمن خراسان لزوم اجرایی شدن تعرفه کانتیترها است

شانزدهمین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل بین المللی استان خراسان رضوی روز یکشنبه بیست مرداد ماه 98 با حضور تمام اعضا و بازرسین در محل انجمن برگزار شد به گزارش روابط عمومی انجمن خراس...

سه دستور جلسه برای کمیته ترانزیت استانداری ارسال شد

پانزدهمین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل بین المللی استان خراسان رضوی روز گذشته به تاریخ 13 مرداد ماه 98 با حضور تمام اعضا و بازرسین در محل انجمن برگزار شد .به گزارش روابط عمومی انج...

بررسی سه مصوبه از نشست مشترک انجمن و گمرک در کمیته ترانزیت استانداری

چهاردهمین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل بین المللی استان خراسان رضوی روز گذشته به تاریخ6 مرداد ماه 98 با حضور حداکثر اعضا و بازرسین در محل انجمن برگزار شد .به گزارش روابط عمومی انج...

تغییر دیدگاه هیئت های حل اختلاف مالیاتی سرآمد نشست خبری است

سیزدهمین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل بین المللی روز گذشته به تاریخ 23 تیر ماه 98 با حضور تمام اعضا و بازرسین در محل انجمن برگزار شد .به گزارش روابط عمومی رسانه ای شدن موضوع مشکلا...

راه اندازی باسکول دوم اسلام قلعه ظرف یک ماه

دوازدهمین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل بین المللی استان خراسان رضوی روز گذشته به تاریخ 16 اردیبهشت 98 با حضورتمام اعضا و بازرسین در محل انجمن برگزار شد .به گزارش روابط عمومی انجمن...

تایید انجمن خراسان لزوم اجرایی شدن تعرفه کانتیترها است سه دستور جلسه برای کمیته ترانزیت استانداری ارسال شد بررسی سه مصوبه از نشست مشترک انجمن و گمرک در کمیته ترانزیت استانداری تغییر دیدگاه هیئت های حل اختلاف مالیاتی سرآمد نشست خبری است راه اندازی باسکول دوم اسلام قلعه ظرف یک ماه

خداحافظی با تجارت بین‌المللی

نویسنده : 1398/05/05


یک تحلیلگر آمریکایی پیش‌بینی کرد تجارت بین‌المللی بعید است در آینده وجود داشته باشد و جای خود را به سیستم تجارت منطقه‌ای می‌دهد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، ایون مورای، مدیر سرمایه‌گذاری در شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری هرمس در مصاحبه با شبکه خبری سی ان بی سی پیش‌بینی کرد تجارت بین‌المللی با ادامه تنش‌های تجاری، در معرض تغییرات چشمگیری قرار می‌گیرد.

وی گفت: ما بر این باوریم که این تنها یک جنگ تجاری نیست بلکه در واقع یک جنگ پیشرفته است که شاهد فروپاشی جهانی‌سازی خواهد شد و احتمالاً مناطق تجاری جای آنچه که امروز به عنوان تجارت جهانی می‌بینیم را خواهد گرفت.

مورای خاطرنشان کرد: اگرچه جنگ تجاری آمریکا و چین احتمالاً تأثیر بزرگی خواهد داشت، تشدید اختلاف تجاری میان ژاپن و کره جنوبی نشان می‌دهد که ممکن است تغییرات چشمگیری در شیوه‌های تجاری جهانی روی دهد.

وی در ادامه افزود: استفاده از تجارت به عنوان یک سلاح که در پوشش اختلافات تجاری صورت گرفته است، تأثیرات عمیق‌تری از آنچه از زمان جنگ جهانی دوم مشاهده شده، داشته و بنابراین ممکن است به راه‌حل‌های بیشتری نیاز باشد و این حقیقت را نشان می‌دهد که ما به مدت طولانی‌تری تنش‌های تجاری خواهیم داشت.

فناوری به عنصر مهمی در اختلافات تجاری تبدیل شده است. آمریکا متحدانش را برای حذف هواوی از شبکه‌های نسل پنجمشان تحت فشار قرار داده و مدعی شده که حضور این غول مخابراتی در زیرساخت آنها امکان جاسوسی چین را فراهم می‌کند. شرکت چینی هواهوی همچنین در لیست سیاه قرار گرفته که معامله شرکت‌های آمریکایی با هواوی را بدون دریافت مجوز ویژه از وزارت بازرگانی آمریکا، ممنوع می‌کند.

در این بین، توکیو صادرات سه ماده شیمیایی مهم در تولید نیمه رساناها به کره جنوبی را ممنوع کرده است. طبق اعلام سازمان گسترش سرمایه‌گذاری تجاری کره جنوبی، این کشور دومین صنعت بزرگ نیمه رسانای جهان را دارد.

پیش از این مایکل اوسالیوان، نویسنده آمریکایی به شبکه سی ان بی سی گفته بود: امپراطوری جهانی به رهبری آمریکا به پایان خواهد رسید و جای خود را به سه قدرت منطقه‌ای اروپا، آمریکا و آسیای متمرکز بر چین می‌دهد.

هانس ردکر، مدیر جهانی استراتژی فارکس در بانک مورگان استنلی نیز تعرفه‌های آمریکا روی واردات چین و مکزیک را نمونه‌هایی وخامت جهانی‌سازی در یک روند پرشتاب دانست.

منبع:اقتصاد آنلاین 5 مرداد ماه 98