دوشنبه ، 12 خرداد 1399

تمدید ویزای رانندگان متردد از ترکمنستان درحال پیگیری است

هفتمین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل بین المللی استان خراسان رضوی روز گذشته به تاریخ 11 خرداد ماه 99 با حضور تمام اعضا هیئت مدیره وبازرسین در محل انجمن برگزار شد.به گزارش روابط عمو...

کرونا؛ توفیق اجباری

شیوع ویروس کرونا در کشور هرچند همراه با تلخی ها، مصیبت ها و خسارات اقتصادی فراوانی بود اما از نگاه برخی از تحلیل گران توسعه، انقلابی را در شرایط اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کشور رقم زد که باید گفت ا...

کرونا وتاثیرات آن بر حمل ونقل بین المللی

دین محمد فیض محمدی،رئیس کمیته ترانزیت انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل بین المللی استان خراسان رضویشیوع ویروی کرونا که پدیده شوم و فراگیر قرن حاضر است را می توان بعنوان سومین چالش بزرگ فضای کسب و کار...

می کوبیم برطبل نوسازی ،اما کهنه سوار می مانیم

ترابرد به بررسی طرح نوسازی ناوگان از محل واردات کامیون می پردازدفرسودگی ناوگان حمل و نقل بین المللی که خود نیز تبدیل به مشکلی فرسوده در حوزه ترانزیت شده، این روزها سر تیتر خبرهای حمل و نقلی کشور ...

محفل مجازی ترابرد itcakh@

افزایش روزافزون استفاده از اینترنت در تمامی كشورهای جهان، سبب نگاه ویژه ی خوانندگان روزنامه های كاغذی و اقبال عمومی به نشریه های الكترونیك شده است، از این رو فناوری اطلاعات در آینده نزدیك می توان...

تمدید ویزای رانندگان متردد از ترکمنستان درحال پیگیری است کرونا؛ توفیق اجباری کرونا وتاثیرات آن بر حمل ونقل بین المللی می کوبیم برطبل نوسازی ،اما کهنه سوار می مانیم محفل مجازی ترابرد itcakh@

کامیون‌های ایرانی همچنان اجازه ورود به ترکیه را ندارند

نویسنده : 1399/02/24


رئیس خانه اقتصاد ایران و ترکیه با اشاره به صحبت‌هایی که از گشایش دوباره مرزهای زمینی مشترک با ترکیه به وجود آمده اما همچنان کامیون‌های ایرانی اجازه ورود به خاک این کشور را ندارند.


رئیس خانه اقتصاد ایران و ترکیه با اشاره به صحبت‌هایی که از گشایش دوباره مرزهای زمینی مشترک با ترکیه به وجود آمده اما همچنان کامیون‌های ایرانی اجازه ورود به خاک این کشور را ندارند.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایسنا، جلال ابراهیمی ظهار کرد: پس از انجام مذاکرات مشترک میان دو کشور قرار شده تسهیلاتی برای گشایش مرزها و تردد کامیون‌ها به وجود آید اما آنچه که در روزهای گذشته رخ داده تنها برای کالاهای ترک بوده و کامیون‌های ایرانی کماکان اجازه ورود به ترکیه را ندارند.

وی با بیان این‌که کامیون‌های ترک که در کشورهای آسیای میانه، گرجستان یا منطقه نخجوان قرار داشته‌اند امکان عبور از مرز ایران را به مقصد کشورشان پیدا کرده‌اند، گفت: در روزهای گذشته در مرز بازرگان جز این کامیون‌های ترک عملا خودروهای ایرانی اجازه عبور از مرز را پیدا نکردند.

رئیس خانه اقتصاد ایران و ترکیه سیاست قرنطینه خودروهای ورودی به ترکیه را یکی از عوامل این اتفاق دانست و گفت: با توجه به این‌که ترکیه رانندگانی که به این کشور وارد می‌شوند را برای روزهای طولانی قرنطینه می‌کند از این رو شرایط برای رانندگان ایرانی دشوار است و آنها نمی‌توانند تمام این روزها را صبر کنند.

ابراهیمی ادامه داد: در کنار فشاری که به صاحبان ناوگان و رانندگان ایرانی تحت تاثیر این محدودیت‌ها وارد می‌شود از دست رفتن بازار کالاهای ایرانی نیز می‌تواند اتفاق بلندمدت این فرآیند باشد، زیرا بسیاری از محصولات صادراتی ما کشاورزی یا خوراکی هستند و از این‌رو نمی‌توان توقع داشت که به شکل طولانی مدت در مرز باقی بمانند و از این‌رو بازار ما با خطر مواجه می‌شود.

رئیس خانه اقتصاد ایران و ترکیه با اشاره به لزوم انجام مذاکره با دولت ترکیه برای عبور از این شرایط بیان کرد: وقتی این کشور برخی محدودیت‌ها را در ارتباط مشترک با کشورهای اروپایی برداشته ما نیز می‌توانیم این توقع را داشته باشیم که ایران هم بتواند تجارت خود را با عمل به پروتکل‌های بهداشتی ادامه دهد.

به گزارش ایسنا، از روزهای ابتدایی اسفندماه و با تایید ورود کرونا به ایران تعداد زیادی از مرزهای زمینی مشترک بسته شده و تحت تاثیر این اتفاق میزان تجارت بین‌المللی و منطقه‌ای نیز کاهش یافته است.

براساس آمارهای سال ۱۳۹۸ ترکیه با رشد بیش از ۱۰۰ درصدی در صادرات و واردات خود را به عنوان یکی از اصلی‌ترین شرکای تجاری ایران مطرح کرده است.

منبع:تین نیوز 23 اردیبهشت 99