سه شنبه ، 14 مرداد 1399

عملکرد مدیریت واحد مرزی در دوغارون قابل قبول نیست

پانزدهمین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل بین المللی استان خراسان رضوی روز گذشته به تاریخ ۱۲ مرداد ماه ۹۹ با حضور تمام اعضا در محل انجمن برگزار شد . به گزارش روابط عمومی انجمن هیئت ...

سنگینی سایه سوخت بر نیمروز

رئیس اداره ترانزیت سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان  گفت: اختلاف قیمت سوخت بین ایران و افغانستان در دو طرف مرز انگیزه خوبی را برای رانندگان حمل‌ونقل افغان...

گمرک مجوز و صدور فعالیت شرکتهای حمل و نقل بین ادمللی را تسریع و تسهیل کرد

چهاردهمین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکتهای حمل و نقل بین المللی روز گذشته به تاریخ ۵ مرداد ماه ۹۹ با حضور حداکثر اعضا و بازرسین در محل انجمن برگزار شد . به گزارش روابط عمومی انجمن به منظور تسر...

ترانزیت در انتظار خبرهای خوش از استمهال، تخفیف یا معافیت در هزینه های دموراژ و انبارداری

جواد هدایتی، سرپرست دفتر ترانزيت و حمل‌ونقل بين‌المللي سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در گفت و گو با ترابرد به اقدامات و پیگیری های این سازمان برای استمهال، تخفیف یا معافیت شرک...

فعالین حمل‌ونقل: ازچه کسی بپرسیم؟

واکاوی یک بخشنامه مبهم مبنی بر ضرورت کسب اطلاع از وضعیت مرزفعالین حمل‌ونقل: ازچه کسی بپرسیم؟ 11 تیر ماه سال جاری سرپرست دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده&zw...

عملکرد مدیریت واحد مرزی در دوغارون قابل قبول نیست سنگینی سایه سوخت بر نیمروز گمرک مجوز و صدور فعالیت شرکتهای حمل و نقل بین ادمللی را تسریع و تسهیل کرد ترانزیت در انتظار خبرهای خوش از استمهال، تخفیف یا معافیت در هزینه های دموراژ و انبارداری فعالین حمل‌ونقل: ازچه کسی بپرسیم؟

کامیون‌های ایرانی همچنان اجازه ورود به ترکیه را ندارند

نویسنده : 1399/02/24


رئیس خانه اقتصاد ایران و ترکیه با اشاره به صحبت‌هایی که از گشایش دوباره مرزهای زمینی مشترک با ترکیه به وجود آمده اما همچنان کامیون‌های ایرانی اجازه ورود به خاک این کشور را ندارند.


رئیس خانه اقتصاد ایران و ترکیه با اشاره به صحبت‌هایی که از گشایش دوباره مرزهای زمینی مشترک با ترکیه به وجود آمده اما همچنان کامیون‌های ایرانی اجازه ورود به خاک این کشور را ندارند.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایسنا، جلال ابراهیمی ظهار کرد: پس از انجام مذاکرات مشترک میان دو کشور قرار شده تسهیلاتی برای گشایش مرزها و تردد کامیون‌ها به وجود آید اما آنچه که در روزهای گذشته رخ داده تنها برای کالاهای ترک بوده و کامیون‌های ایرانی کماکان اجازه ورود به ترکیه را ندارند.

وی با بیان این‌که کامیون‌های ترک که در کشورهای آسیای میانه، گرجستان یا منطقه نخجوان قرار داشته‌اند امکان عبور از مرز ایران را به مقصد کشورشان پیدا کرده‌اند، گفت: در روزهای گذشته در مرز بازرگان جز این کامیون‌های ترک عملا خودروهای ایرانی اجازه عبور از مرز را پیدا نکردند.

رئیس خانه اقتصاد ایران و ترکیه سیاست قرنطینه خودروهای ورودی به ترکیه را یکی از عوامل این اتفاق دانست و گفت: با توجه به این‌که ترکیه رانندگانی که به این کشور وارد می‌شوند را برای روزهای طولانی قرنطینه می‌کند از این رو شرایط برای رانندگان ایرانی دشوار است و آنها نمی‌توانند تمام این روزها را صبر کنند.

ابراهیمی ادامه داد: در کنار فشاری که به صاحبان ناوگان و رانندگان ایرانی تحت تاثیر این محدودیت‌ها وارد می‌شود از دست رفتن بازار کالاهای ایرانی نیز می‌تواند اتفاق بلندمدت این فرآیند باشد، زیرا بسیاری از محصولات صادراتی ما کشاورزی یا خوراکی هستند و از این‌رو نمی‌توان توقع داشت که به شکل طولانی مدت در مرز باقی بمانند و از این‌رو بازار ما با خطر مواجه می‌شود.

رئیس خانه اقتصاد ایران و ترکیه با اشاره به لزوم انجام مذاکره با دولت ترکیه برای عبور از این شرایط بیان کرد: وقتی این کشور برخی محدودیت‌ها را در ارتباط مشترک با کشورهای اروپایی برداشته ما نیز می‌توانیم این توقع را داشته باشیم که ایران هم بتواند تجارت خود را با عمل به پروتکل‌های بهداشتی ادامه دهد.

به گزارش ایسنا، از روزهای ابتدایی اسفندماه و با تایید ورود کرونا به ایران تعداد زیادی از مرزهای زمینی مشترک بسته شده و تحت تاثیر این اتفاق میزان تجارت بین‌المللی و منطقه‌ای نیز کاهش یافته است.

براساس آمارهای سال ۱۳۹۸ ترکیه با رشد بیش از ۱۰۰ درصدی در صادرات و واردات خود را به عنوان یکی از اصلی‌ترین شرکای تجاری ایران مطرح کرده است.

منبع:تین نیوز 23 اردیبهشت 99