جمعه ، 09 آبان 1399

ظالمانه است اگر تاوان قطعی سیستم های بندر را شرکت ها بدهند

بیست و ششمین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکتهای حمل و نقل بین المللی شب گذشته به تاریخ ۶ آبان ماه ۹۹ با حضور حداکثر اعضا در محل انجمن برگزار شد. به گزارش روابط عمومی انجمن دوهفته از قطعی سیستم ها...

شرحی در خصوص ماده 38 قانون تامین اجتماعی در ارتباط با شرکتهای حمل و نقل بین المللی

یونس جاوید (کارشناس ارشد حقوقی امور حمل و نقل بین المللی) یادداشتماده ۳۸ قانون تامین اجتماعی به منظور یکپارچه سازی امور بیمه ای کلیه کارگران و شاغلان تحت پوشش مقرر شده و پیمانکاران و کارفرمایانی ...

وقتی شاه می بخشد و وزیر نه!

شرکت های حمل و نقل خراسانی قربانی بی عدالتی دستگاه مالیاتی می شونداجرای صحیح معافیت شرکت های حمل ونقل بین المللی از مالیات بر عملکرد و ارزش افزوده، بند دوم بیانیه همایش ملی ترانزیت را به خود اختص...

گمرک دوغارون برای 1000 دستگاه تردد روزانه ظرفیت دارد

گلایه‌های فعالین حوزه ترانزیت از مشکلات تردد در گمرک دوغارون باعث شد، تا به سراغ مدیرکل این گمرک برویم و از وی درباره چرایی این مشکلات و وضعیت فعلی مرز بپرسیم.مدیر کل گمرک دوغارون خراسان رضو...

برای هزارمین بار می گوئیم دوغارون را دریابید

بیست و پنجمین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل بین المللی استان خراسان رضوی شب گذشته به تاریخ 27 مهر ماه 99 با حضور تمام اعضا و بازرسین در محل انجمن برگزار شد .به گزارش روابط عم...

ظالمانه است اگر تاوان قطعی سیستم های بندر را شرکت ها بدهند شرحی در خصوص ماده 38 قانون تامین اجتماعی در ارتباط با  شرکتهای حمل و نقل بین المللی وقتی شاه می بخشد و وزیر نه! گمرک دوغارون برای 1000 دستگاه  تردد روزانه ظرفیت دارد برای هزارمین بار می گوئیم دوغارون را دریابید
نویسنده : - 1399/07/21 - تعداد نمایش (53)


حمل‌ونقل بين المللي و ترانزيت یکی از بخش‌های اقتصادی کشور است که نیازمند یکپارچگی و هماهنگی‌های فرامنطقه‌ای است چرا که در شرایط نداشتن متولی واحد، فعالین بخش خصوصی باید با دستگاه های مختلف در بسیاری از استان‌ها به گفت‌وگو و تعامل بپردازند تا از دشواری‌های شرایط کم شود.
محمود امتی نایب رئیس انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل بین المللی خراسان رضوی هفته گذشته سفری به بندرعباس داشته و به گفت‌وگو با مسئولین بندر شهید رجایی نشسته است.
در مصاحبه‌ای صمیمانه درباره جزئیات این دیدار پرسیدیم که در ادامه می‌خوانید.

این فعال صنعت حمل‌ونقل گفت: در این سفر با آقای سعیدی معاونت گمرکی که به مسائل ترانزیت اشراف دارند، ملاقات کردیم. ایشان در حال حاضر در تلاش هستند که برای مشکلات ترانزیت سهولت لازم را ایجاد کنند. به همین دلیل من و آقای عطایی عضو هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل بین المللی خراسان رضوی جلسه ای با ایشان داشتیم که در صحبت‌های دو طرفه چالش‌ها مطرح شد.

وی ادامه داد: یکی از موضوعات و مشکلاتی که ما مطرح کردیم کندی و قطعی سیستم EPL بود (ای پی اِل ) سامانه هوشمندی است که با آخرین فناوری‌های روز توسط مشاوره‌های فنی، طراحی‌شده است تا در عین این‌که عملکرد ساده داشته باشد، کارایی بسیار بالایی در فرایند تجارت ایفا کند.) این سامانه گمركى گاهاً بدليل عدم زيرساختارهاى لازم شرکت‌ها را با اتلاف زمان‌های طولانی مواجه می‌کند.
امتی تصریح کرد: مشکلات سامانه EPL به دلیل اینکه این امر به زیر ساخت های سازمان بنادر و کشتیرانی برمی گردد از طرف ما درخواست شد تا با بررسی بیشتر حل شود.
وی اضافه کرد: مشکل دیگر بحث اسکن بود؛ در برخی موارد سختگیری هایی درخصوص اسکن کانتینر ها در بندر عباس انجام می شود که در این مورد نیز به توافقاتی رسیده تا توسط آقای سعیدی بررسی لازم صورت گیرد؛ در این راستا بنا شد تا کانتینر هایی که تقریبا محموله مشابه دارند یا مورد خاصی‌ندارند مجبور به ارزیابی نشوند چراکه همراه با هزینه‌ها و مشکلات خاص خود است.

امتی افزود: مورد بعدی آپلود اسکن بود زیرا زمان زیادی به طول می‌انجامد تا اسکن به درب خروج ارجاع شود و گاهی شرکت ها و نمایندگان شرکت ها زمان طولانی را باید در انتظار برای آپلود اسکن باشند.

وی ادامه داد: مورد بعدی تصمیمات آنی و مقطعی بود که گاهاً بدليل شلوغى از مرز ها به بنادر منعکس می‌شود به طوری که شاهد هستیم ظرف یک روز تصمیم گیری می‌شود تا بارگیری برای مرزهایی مثل دوغارون که شلوغ است انجام نشود. در خواست نماینده‌های انجمن در این راستا این بود که بررسی بیشتری در این مورد انجام شود و با درایت و تدبیر بیشتری اقدام به این عمل صورت بگیرد چراکه عدم بارگیری و معطل ماندن در مبادی وروردی بندر یک ضایعه و یک توقف محسوب می شود.
نائب رئیس انجمن حمل و نقل بین المللی خراسان رضوی از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه گفت: مورد دیگر مشکلاتی بود که در بحث بارگیری کانتینر های حامل محصولات کشاورزی، قرنطینه‌ای و به خصوص محصولات فوفل)فوفل یا نخل هندی با نام علمی Areca که در بیشتر کتاب‌های طب سنتی با نام فوفل شناخته می‌شود. یکی از ۵۰ گونه تیره نخل است که در مناطق استوایی می‌روید.)به مقصد افغانستان وجود دارد که درخواست شد این مورد هم مرتفع شود.

وی افزود: جناب سعیدی چون شناخت کافی به ترانزیت و نحوه کار کردن شرکت های حمل ونقل بین المللی، رابطه ی شرکت ها وصاحبان کالا و پروسه های کاری داشتند مواردی که از طرف برخی شرکت ها اعمال می شد و برخی ضعف ها را مطرح کردند و ایشان نیز به صورت متقابل درخواست داشتند که شرکت ها در نحوه کارکرد خودشان با مشتریان در بحث رویه ترانزیت و هم در بحث پروسه عملیات گمرکی ترانزیت همکاری و تعامل بیشتری با گمرک داشته باشند.