جمعه ، 08 مرداد 1400

هنوز هم ایران بهترین مسیر است

شانزدهمین جلس هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل بین المللی استان خراسان رضوی روز گذشته به تاریخ27 تیر ماه 1400 با حضور تمام اعضای هیئت مدیره و یکی ازبازرسین در محل انجمن برگزار شد.به گزارش ...

تقاضای حضور نماینده‌ای از صنف حمل و نقل در کمیسیون ماده 10

درخواست فعالان ترانزیت برای بهبود عملکرد کمیسیون ماده 10 در بررسی تخلف‌ها چیست؟دو- سه هفته پیش در جلسه رئیس اتاق بازرگانی ایران با روسای کمیسیون‌های اتاق مشهد بود که احمد زمانیان، رئیس ...

تشکیل کمیته مشترک جهت رسیدگی به تخلفات

پانزدهمین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل بین المللی روزگذشته به تاریخ 20 تیرماه 1400 با حضورتمام اعضا و بازرسین درمحل انجمن برگزارشد.به گزارش روابط عمومی انجمن، طبق توافقات صورت گرف...

دوغارون، منتظر تعیین‌ تکلیف‌ از سوی دولت‌ است

مرز ماهیرود‌ به حالت‌ عادی بازگشتدوغارون، منتظر تعیین‌ تکلیف‌ از سوی دولت‌ استعضو هیات مدیره انجمن صنفی شرکتهای حمل و نقل بین المللی خراسان رضوی میگوید: تردد کامیونها از ...

فردا عازم دوغارونیم

چهاردهمین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل بین المللی استان خراسان رضوی امروز صبح به تاریخ ۱۳ تیر ماه ۱۴۰۰ با حضور حداکثر اعضای هیئت مدیره مدیره برگزار شد.به گزارش روابط عمومی انجمن،...

هنوز هم ایران بهترین مسیر است تقاضای حضور نماینده‌ای از صنف حمل و نقل در کمیسیون ماده 10 تشکیل کمیته مشترک جهت رسیدگی به تخلفات دوغارون، منتظر تعیین‌ تکلیف‌ از سوی دولت‌ است فردا عازم دوغارونیم
نویسنده : - 1400/03/19 - تعداد نمایش (68)

در کمیته توسعه ترانزیت استانداری خراسان رضوی مقرر شد؛

کمیته توسعه ترانزیت استانداری خراسان رضوی که در سال 1397، به پیشنهاد انجمن صنفی حمل‌ونقل بین‌المللی این استان تشکیل شده بود، با شیوع کرونا از اواخر سال 1398 تعطیل شد؛ تا اینکه بار دیگر با پیگیری‌های انجمن، اولین جلسه این کمیته در سال 1400 برگزار شد.
کمیته توسعه ترانزیت که متشکل از نمایندگان 10 دستگاه اجرایی و فعالان بخش خصوصی است، با هدف بررسی و حل مسائل و مشکلات حوزه ترانزیت تشکیل شده است؛ حوزه‌ای که تاثیر غیرقابل انکاری در اقتصاد خراسان رضوی دارد و بسیاری از اقتصاددانان، توسعه استان‌های مرزی را در گرو توسعه حمل‌ونقل بین‌المللی و ترانزیت آن خطه می‌دانند.
احمد زمانیان یزدی، رئیس هیات مدیره انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی خراسان رضوی که دبیری کمیته توسعه ترانزیت استانداری را برعهده دارد، درباره نتایج اولین جلسه این کمیته در سال جاری می‌گوید: این جلسه به درخواست انجمن صنفی حمل‌ونقل بین‌المللی استان با دو دستور کار برگزار شد؛ نخست پیامدهای حادثه اسلام‌قلعه برای شرکت‌های حمل‌ونقل ایرانی بررسی گردید. در این دستورکار، تعیین تکلیف کامیون‌های تحت پوشش شرکت‌های ایرانی که در حادثه اسلام‌قلعه کاملا از بین رفته‌اند را خواستار شدیم و تقاضا کردیم تعهدات شرکت‌های حمل‌ونقل ایرانی نزد گمرک حل و فصل شود.
وی می‌افزاید: دستورکار دیگری که در جلسه کمیته توسعه ترانزیت مطرح شد، درباره کالاهای از بین رفته در حادثه اسلام‌قلعه بود؛ در خصوص خسارت مربوط به این کالاها مشکلاتی بین شرکت‌های حمل‌ونقل و صاحبان کالا وجود دارد و از طرفی، شرکت‌های بیمه هم آنطور که باید پاسخگو نیستند.
دبیر کمیته توسعه ترانزیت استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه در جلسه هفته پیش این کمیته با حضور همه اعضا تصمیمات خوبی اخذ شد، تصریح می‌‎کند: درباره دستور اول جلسه مبنی بر تعیین تکلیف کامیون‌های سوخته افغانستانی که تحت پوشش شرکت‌های ایرانی بودند، تصمیمات خوبی گرفته شد؛ ناظر گمرکات استان موافقت کرد که دستور دهد وضعیت این کامیون‌ها در گمرک دوغارون بررسی شود تا اگر کامیون از کشور خارج شده و برنگشته، با تعهد شرکت حمل‌ونقل درباره سوختن و از بین رفتن آن کامیون، موضوع تعیین تکلیف گردد و در نهایت تعهد شرکت‌ها در این زمینه نزد گمرک منتفی شود. این تصمیم خوبی بود و بخشی از مشکلات شرکت‌ها را حل خواهد کرد.
زمانیان ادامه می‌دهد: درباره خسارت کالاها هم تصمیم گرفته شد آمار و اطلاعات کالاها و کانتینرهای از بین رفته و بیمه‌های آنها را استخراج کنیم و سپس این اطلاعات از طریق کمیته ترانزیت به دفتر وزارت خارجه ارسال شود تا با توجه به اینکه آتش‌سوزی در مرز افغانستان رخ داده، پیگیری شود که صاحبان کالاهای افغانستانی مدعی دریافت خسارت، غرامت خود را از شرکت‌های حمل‌ونقل ایرانی مطالبه نکنند.
به گفته زمانیان، درباره هزینه‌های ناشی از دموراژ کانتینرهایی که در آن حادثه سوخته‌اند نیز مقرر شد تعداد کانتینرها و مبالغی که شرکت‌های کشتیرانی درخواست کرده‌اند، مشخص شود تا از طریق استانداری با سازمان‌های مرتبط در این موضوع مکاتبه گردد.
وی خاطرنشان می‌کند: در جلسه هفته گذشته تاکید شد که با توجه به اهمیت حوزه حمل‌ونقل بین‌المللی و ترانزیت، جلسات کمیته توسعه ترانزیت ماهانه تشکیل شود و موضوعات مبتلابه در این حوزه مطرح و تصمیم‌گیری گردد.
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی خراسان رضوی می‌گوید: تاکید استانداری بر حل مشکلات شرکت‌های ایرانی به ویژه در حادثه اسلام‌قلعه است و تمام دستگاه‌های دولتی دخیل در موضوع هم بایستی تلاش و همکاری کنند تا مشکلات شرکت‌های درگیر در این زمینه مرتفع شود.