جمعه ، 25 آبان 1397

کنگره جهانی ایرو با حضور 77 نماینده به پایان رسید

سی و دومین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل بین المللی استان خراسان رضوی شب گذشته به تاریخ 20 آبان ماه 97 با حضور تمامی اعضا و بازرسین درمحل انجمن برگزار شد .به گزارش روابط عمومی انج...

بخش دولتی از تجارب بخش خصوصی برای بازگشایی مسیر قزاق بهره برد

سی امین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکتهای حمل و نقل بین المللی استان خراسان رضوی شب گذشته به تاریخ ۶ آبان ماه ۹۷ با حضور حداکثر اعضا و بازرسین در محل انجمن برگزار شد .به گزارش روابط عمومی انجمن...

ضرورت بازرسی قبل از سفر به ترکمنستان

بیست و نهمین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل بین المللی استان خراسان رضوی شب گذشته به تاریخ 29 مهر ماه 97 با حضور حداکثر اعضای هیئت مدیره در محل انجمن برگزار شد . به گزارش روابط عموم...

فرم تعهد نامه یکسان سازی شد

بیست و هشتمین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل نقل بین المللی استان خراسان رضوی شب گذشته به تاریخ 22 مهر ماه 97 با حضور حداکثر اعضا و بازرسین برگزار شد .به گزارش روابط عمومی از این پس قرم ...

از بین بد و بدتر، بد را انتخاب کردیم

بیست و هفتمین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل بین المللی استان خراسان رضوی شب گذشته به تاریخ 14 مهر ماه 97 با حضور تمام اعضا و بازرسین در محل انجمن برگزار شد .به گزارش روابط عمومیT ه...

کنگره جهانی ایرو با حضور 77 نماینده به پایان رسید بخش دولتی از تجارب بخش خصوصی برای بازگشایی مسیر قزاق بهره برد ضرورت بازرسی قبل از سفر به ترکمنستان فرم تعهد نامه یکسان سازی شد از بین بد و بدتر، بد را انتخاب کردیم

یک فعال حمل بار جاده‌ای در پاسخ به اظهارات رئیس اتاق بازرگانی تهران عنوان کرد: ◄ معیار مقایسه کرایه حمل بار ایران با همسایگان چیست؟

نویسنده : 1396/08/17

از جمله مشکلاتی که امروز بزرگترین صنف سرمایه‌گذار خصوصی کشور با آن روبه‌رو است عدم وجود قیمت پایه و عدم وجود شاخص سنجش قیمت حمل و همچنین عدم آنالیز درست از پارامترهای موثر در قیمت حمل است.
معیار مقایسه کرایه حمل بار ایران با همسایگان چیست؟

اظهارات رئیس اتاق بازرگانی تهران در مورد نرخ حمل بار در کشور بازتاب زیادی در بین فعالان بخش حمل بار جاده‌ای داشت.

به گزارش تین‌نیوز محمد خوانساری روز یکشنبه 14 آبان در همایشی حمل‌ونقلی، نرخ حمل بار در ایران را حتی در مقایسه با کشورهایی نظیر ترکیه و افغانستان بسیار بالا توصیف کرد و گفت: توان رقابت با این قیمت‌ها گرفته‌شده است که باید برای آن فکری کرد.

وی متصل نبودن رانندگان به شرکت‌های حمل‌ونقل را یکی از عواملی دانست که سبب بالا بودن قیمت حمل بار در کشور شده است و گفت: متصل کردن رانندگان با شرکت‌های حمل‌ونقلی راهکاری برای کاهش هزینه حمل بار خواهد بود.

خوانساری همچنین متوسط پیمایش جاده‌ای در جهان را 210 هزار کیلومتر عنوان کرد وگفت: این درحالی است که در کشور در بخش حمل بار 70 هزار کیلومتر است که این موضوع خود از عوامل بالاتر بودن قیمت‌ها در مقایسه با سایر کشورها است.

رئیس اتاق بازرگانی رشد ارزش افزوده حمل‌ونقل در کشورمان را هفت درصد بیان کرد که سال‌ها در همین حد مانده است و ادامه داد: ثابت ماندن این رشد به دلیل مصرف نشدن سود در خود بخش بوده که باید برای تغییر آن تلاش کرد.

پس از انتشار این خبر یک فعال بخش حمل بار جاده‌ای در مورد این سخنان رئیس اتاق بازرگانی تهران به تین‌نیوز، گفت: برای یک مقایسه درست حتما باید شاخص و معیاری درست معقول و متناسب برای مقایسه داشته باشیم.

مالک نخعی افزود: بهترین شاخص برای مقایسه کرایه آن هم فقط در کشور خودمان و در نهایت تعمیم آن به سایر کشورها می‌تواند شاخص تن بر کیلومتر باشد (واحد سنجش مناسب).

وی تاکید کرد: از جمله معضلات و مشکلاتی که امروز بزرگترین صنف سرمایه‌گذار خصوصی کشور با آن روبه‌رو است عدم وجود قیمت پایه و عدم وجود شاخص سنجش قیمت حمل و همچنین عدم آنالیز درست از پارامترهای موثر در قیمت حمل است.

وی با طرح این پرسش از رئیس اتاق بازرگانی تهران که معیار سنجش شما برای بیان این اظهارات چه بوده است و چگونه این معیار در کشور خودمان را با کشورهای دیگر مقایسه کردید؟ خاطرنشان کرد: اگر این معیار سنجش درست است پس چرا در کشور خودمان فراگیر نشده است و اگر شما هم با همین معیار سنجیده‌اید بهتر است پارامتر ظرفیت‌ها به لحاظ وزن و هم به لحاظ حجم را هم در نظر بگیرید!

به گزارش تین‌نیوز، نخعی گفت: اگر شما واقعا کارشناس تعیین نرخ هستید چرا فقط مقایسه انجام می‌دهید؟چرا در عمل آنالیز درستی از تعیین نرخ حمل ندارید؟ و فقط فرافکنی می‌کنید؟

وی در پایان خواستار برگزاری مناظره‌ای در این زمینه شد تا دیگر صاحب‌نظران پیدا و نهان این کشور هم نظرات خودشان را اعلام نمایند.

یکی از کاربران تین‌نیوز نیز پس از انتشار این خبر در پیامی که به این شبکه خبری ارسال کرد، نوشت: درهمه جای دنیا کارکرد منهای هزینه‌های انجام شده به‌عنوان در آمد محاسبه شود.

محمد خاکستری نژاد اظهار داشت: هزینه استهلاک کامیون، بیمه، سوخت، کمیسیون دریافتی بنگاه‌های حمل‌ونقل، ریسک جاده‌ای، لاستیک، خواب برای رسیدن نوبت، کامیون‌های بی‌کیفیت چینی و روسی، استاندارد نبودن جاده‌ها، پلیس‌های غیر‌حرفه‌ای، مکانیک‌های آموزش ندیده، آسفالت غیر استاندارد، دست اندازها و ناهمواری جاده‌ها و ده‌ها نوع اشکالات عدیده باعث بالا رفتن هزینه‌های حملونقل در ایران می‌شود و اگر این هزینه‌ها و چندین نوع هزینه دیگر که نمی‌توان به راحتی عنوان کرد را از درآمد کم کنیم چیزی در حد صفر باقی خواهد ماند.

یکی دیگر از کاربران تین‌نیوز نیز در پیام ارسالی خود به این شبکه خبری اظهار داشت: بهتر است دراین گونه جلسات چندنفر راننده یا نماینده رانندگان حضور داشته باشند تا اگر لازم شد در همان جلسه مواردی را که مسئولان از آن اطلاع ندارند را اطلاع رسانی کنند.

این کاربر که نام خود را کلانتر ذکر کرده بود، افزود: قیمت بهترین کامیون باتمام استانداردهای جهانی در کشورهایی که ایشان نام بردند با کامیون‌های غیر استاندارد چینی داخل ایران قابل مقایسه نیست به همین ترتیب قیمت لوازم و لاستیک وغیره.

وی تاکید کرد: در کشور ما یک کامیون با چندسال قسط بالا به راننده فروخته می‌شود که با این مبلغ داخل ترکیه می‌شود پنج کامیون باکیفیتی بالاتر خریداری کرد.

منبع:خبرگزاری تین نیوز 17 آبان 96