يک شنبه ، 01 بهمن 1396

آئین نامه کمیته ترانزیت استانی به تصویب رسید

آئین نامه کمیته ترانزیت استانی به تصویب رسیدسی و دومین جلسه هیات مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل بین المللی استان خراسان رضوی شب گذشته مورخ 24 دی ماه 96 با حضور حدااکثر اعضادر محل انجمن برگزار...

سر انجام کلاس فیاتا برگزار خواهد شد

سی یکمین جلسه هیات مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل بین المللی استان خراسان رضوی شب گذشته مورخ 17 دی ماه 96 با حضور حداکثر اعضا در محل انجمن برگزار گردید. به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی شرکت ه...

برگزاری نمایشگاه لجستیک ،حمل ونقل ،خدمات و تجهیزات وابسته در بندر عباس

لجستیک و حمل و نقل به عنوان پیشران توسعه اقتصادی در کشورها، به صورت مستقیم و غیر مستقیم بر تمام فعالیت های عملیاتي هر سازمان اثرگذار است. اساساً کشور هایي در فرآیند تجارت موفق هستند که زیرساخت ها...

آئین تجلیل از شرکت های حمل ونقل بین المللی استان خراسان و پیشکسوتان برگزار شد

بیست و نهمین جلسه هیات مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل بین المللی شب گذشته مورخ 3 دی ماه 96 با حضور تمام اعضای هیات مدیره در محل انجمن برگزار گردید .به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی شرکت های حم...

اجلاس تدوین برنامه های راهبردی فی مابین جمهوری اسلامی ایران و افغانستان برگزار شد

دومین دور مذاکرات کمیته مشترک اقتصادی و ترانزیت فی ما بین جمهوری اسلامی ایران و افغانستان در تاریخ 11 و 12 آذرماه در شهر کابل باحضور مدبیران کل دو تیم مذاکره کننده برگزار شد .به گزارش عضو هیات مد...

آئین نامه کمیته ترانزیت استانی به تصویب رسید سر انجام کلاس فیاتا برگزار خواهد شد برگزاری نمایشگاه لجستیک ،حمل ونقل ،خدمات و تجهیزات وابسته در بندر عباس آئین تجلیل از شرکت های حمل ونقل بین المللی استان خراسان و پیشکسوتان برگزار شد اجلاس تدوین برنامه های راهبردی فی مابین جمهوری اسلامی ایران و افغانستان برگزار شد

یک فعال حمل بار جاده‌ای در پاسخ به اظهارات رئیس اتاق بازرگانی تهران عنوان کرد: ◄ معیار مقایسه کرایه حمل بار ایران با همسایگان چیست؟

نویسنده : 1396/08/17

از جمله مشکلاتی که امروز بزرگترین صنف سرمایه‌گذار خصوصی کشور با آن روبه‌رو است عدم وجود قیمت پایه و عدم وجود شاخص سنجش قیمت حمل و همچنین عدم آنالیز درست از پارامترهای موثر در قیمت حمل است.
معیار مقایسه کرایه حمل بار ایران با همسایگان چیست؟

اظهارات رئیس اتاق بازرگانی تهران در مورد نرخ حمل بار در کشور بازتاب زیادی در بین فعالان بخش حمل بار جاده‌ای داشت.

به گزارش تین‌نیوز محمد خوانساری روز یکشنبه 14 آبان در همایشی حمل‌ونقلی، نرخ حمل بار در ایران را حتی در مقایسه با کشورهایی نظیر ترکیه و افغانستان بسیار بالا توصیف کرد و گفت: توان رقابت با این قیمت‌ها گرفته‌شده است که باید برای آن فکری کرد.

وی متصل نبودن رانندگان به شرکت‌های حمل‌ونقل را یکی از عواملی دانست که سبب بالا بودن قیمت حمل بار در کشور شده است و گفت: متصل کردن رانندگان با شرکت‌های حمل‌ونقلی راهکاری برای کاهش هزینه حمل بار خواهد بود.

خوانساری همچنین متوسط پیمایش جاده‌ای در جهان را 210 هزار کیلومتر عنوان کرد وگفت: این درحالی است که در کشور در بخش حمل بار 70 هزار کیلومتر است که این موضوع خود از عوامل بالاتر بودن قیمت‌ها در مقایسه با سایر کشورها است.

رئیس اتاق بازرگانی رشد ارزش افزوده حمل‌ونقل در کشورمان را هفت درصد بیان کرد که سال‌ها در همین حد مانده است و ادامه داد: ثابت ماندن این رشد به دلیل مصرف نشدن سود در خود بخش بوده که باید برای تغییر آن تلاش کرد.

پس از انتشار این خبر یک فعال بخش حمل بار جاده‌ای در مورد این سخنان رئیس اتاق بازرگانی تهران به تین‌نیوز، گفت: برای یک مقایسه درست حتما باید شاخص و معیاری درست معقول و متناسب برای مقایسه داشته باشیم.

مالک نخعی افزود: بهترین شاخص برای مقایسه کرایه آن هم فقط در کشور خودمان و در نهایت تعمیم آن به سایر کشورها می‌تواند شاخص تن بر کیلومتر باشد (واحد سنجش مناسب).

وی تاکید کرد: از جمله معضلات و مشکلاتی که امروز بزرگترین صنف سرمایه‌گذار خصوصی کشور با آن روبه‌رو است عدم وجود قیمت پایه و عدم وجود شاخص سنجش قیمت حمل و همچنین عدم آنالیز درست از پارامترهای موثر در قیمت حمل است.

وی با طرح این پرسش از رئیس اتاق بازرگانی تهران که معیار سنجش شما برای بیان این اظهارات چه بوده است و چگونه این معیار در کشور خودمان را با کشورهای دیگر مقایسه کردید؟ خاطرنشان کرد: اگر این معیار سنجش درست است پس چرا در کشور خودمان فراگیر نشده است و اگر شما هم با همین معیار سنجیده‌اید بهتر است پارامتر ظرفیت‌ها به لحاظ وزن و هم به لحاظ حجم را هم در نظر بگیرید!

به گزارش تین‌نیوز، نخعی گفت: اگر شما واقعا کارشناس تعیین نرخ هستید چرا فقط مقایسه انجام می‌دهید؟چرا در عمل آنالیز درستی از تعیین نرخ حمل ندارید؟ و فقط فرافکنی می‌کنید؟

وی در پایان خواستار برگزاری مناظره‌ای در این زمینه شد تا دیگر صاحب‌نظران پیدا و نهان این کشور هم نظرات خودشان را اعلام نمایند.

یکی از کاربران تین‌نیوز نیز پس از انتشار این خبر در پیامی که به این شبکه خبری ارسال کرد، نوشت: درهمه جای دنیا کارکرد منهای هزینه‌های انجام شده به‌عنوان در آمد محاسبه شود.

محمد خاکستری نژاد اظهار داشت: هزینه استهلاک کامیون، بیمه، سوخت، کمیسیون دریافتی بنگاه‌های حمل‌ونقل، ریسک جاده‌ای، لاستیک، خواب برای رسیدن نوبت، کامیون‌های بی‌کیفیت چینی و روسی، استاندارد نبودن جاده‌ها، پلیس‌های غیر‌حرفه‌ای، مکانیک‌های آموزش ندیده، آسفالت غیر استاندارد، دست اندازها و ناهمواری جاده‌ها و ده‌ها نوع اشکالات عدیده باعث بالا رفتن هزینه‌های حملونقل در ایران می‌شود و اگر این هزینه‌ها و چندین نوع هزینه دیگر که نمی‌توان به راحتی عنوان کرد را از درآمد کم کنیم چیزی در حد صفر باقی خواهد ماند.

یکی دیگر از کاربران تین‌نیوز نیز در پیام ارسالی خود به این شبکه خبری اظهار داشت: بهتر است دراین گونه جلسات چندنفر راننده یا نماینده رانندگان حضور داشته باشند تا اگر لازم شد در همان جلسه مواردی را که مسئولان از آن اطلاع ندارند را اطلاع رسانی کنند.

این کاربر که نام خود را کلانتر ذکر کرده بود، افزود: قیمت بهترین کامیون باتمام استانداردهای جهانی در کشورهایی که ایشان نام بردند با کامیون‌های غیر استاندارد چینی داخل ایران قابل مقایسه نیست به همین ترتیب قیمت لوازم و لاستیک وغیره.

وی تاکید کرد: در کشور ما یک کامیون با چندسال قسط بالا به راننده فروخته می‌شود که با این مبلغ داخل ترکیه می‌شود پنج کامیون باکیفیتی بالاتر خریداری کرد.

منبع:خبرگزاری تین نیوز 17 آبان 96